اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

ثبت نام ۴۰۰ هزار نفر در طرح مسکن ملی

ثبت نام ۴۰۰ هزار نفر در طرح  مسکن ملی
علیرضا پرنیان خبرنگار

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس گفت: بیش از ۴۰۰ هزار نفر در طرح نهضت مسکن ملی در استان فارس ثبت نام کرده اند.

د به گزارش ایران آنلاین ، محمود رضا طالبان ظهر چهارشنبه در نشستی خبری در جمع خبرنگاران بیان کرد: بیش از ۴۰۰ هزار نفر در استان فارس در طرح ملی نهضت مسکن ثبت نام کرده اند که بر اساس پایش های صورت گرفته بیش از ۱۳۰ هزار نفر مشمول این طرح تاکنون شده اند.

وی ادامه داد: با توجه به پایش های صورت گرفته برای ۳۰ هزار نفر از افراد واحد شرایط در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر ،۳۰ هزار نفر در در شهرهای جهرم، فسا و مرودشت که جمعیت بالای ۱۰۰ هزار نفر دارند و برای ۷۰ هزار نفر هم در شهر شیراز مسکن باید ساخته شود.

به گفته این مقام مسئول دولت مکلف است ۷۰ هزار مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر آماده کند این در حالی است که بر اساس شیوه‌نامه‌های صادر شده از وزارت خانه مسکن‌های طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر، دو واحد در ۲ طبقه و در شهرهای ۵۰ تا ۱۰۰ هزار نفر چهار واحد در دو طبقه ساخته می‌شود و در نهایت در شهرهای بالای صد هزار نفر نیز آپارتمان‌های چهار طبقه و در شهر شیراز شش طبقه و هشت طبقه ساخته خواهد شد.

طالبان همچنین از آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۰ هزار و ۴۰۰ واحد در شهر صدرا، و ۷۰۰ هزار واحد در شهرهای جهرم، مرودشت و کازرون خبر داد.

به گفته وی مدت زمان ساخت مسکن در این طرح در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر ۲ سال و دیگر شهرها نیز ۳۰ ماه تعیین شده است.

بهره برداری از آزاد راه شیراز-اصفهان؛ پایان سال

 همچنین ، مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس در خصوص آزاد راه شیراز –اصفهان نیز گفت: یا توجه به وعده‌ای معاون ریاست جمهور دولت سیزدهم داده است شش قطعه از آزاد راه شیراز- اصفهان تا پایان سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می‌رسد.

طالبان ادامه داد: قطعه ششم آزاد راه در حال روکش آسفالت است و این قطعه به تنهایی بیش از ۳۵ هزار تن قیر نیازمند بوده که با هماهنگی‌های صورت گرفته قرار است این میزان قیر توسط دولت تخصص و به پیمانکار داده شود

به گفته او قطعه هفتم آزادراه شیراز – اصفهان نیز تاکنون ۵۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است

طالبان ادامه داد: بر اساس برآوردهایی که صورت گرفته از سال ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰ به صورت میانگین ۱۰۵ کیلومتر راه اصلی در استان ساخته شده است که تلاش می‌شود با تأمین اعتبار برای امسال به ۲۰۰ کیلومتر برسیم.

وی ادامه داد: ۱۸ محور در حال حاضر در حال ساخت است که اگر تا پایان سال به بهره‌برداری برسد میانگین ۲۰۶ کیلومتر آزادراه و بزرگراه در استان ساخته می‌شود که شامل ۱۰۲ بزرگراه و ۱۰۴ آزادراه است.

کپی