اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه خبر داد:

برگزاری همایش «تبیین اندیشه‌های امام خمینی از دیدگاه حقوقدانان» با حضور ۳۰ کشور

برگزاری همایش «تبیین اندیشه‌های امام خمینی از دیدگاه حقوقدانان» با حضور ۳۰ کشور

به گزارش ایران آنلاین، رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با اشاره به تاکید موکد مقام معظم رهبری بر لزوم جهاد تبیین از برگزاری همایش بین‌المللی «تبیین اندیشه‌های امام خمینی از دیدگاه حقوقدانان» با حضور مهمانانی از ۳۰ کشور همزمان با هفته قوه قضاییه خبر داد.

حسن عبدلیان پور در نشست خبری نخستین همایش بین‌المللی «تبیین اندیشه‌های امام خمینی از دیدگاه حقوقدانان» ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه و یاد و خاطره شهدای هفتم تیر افزود: خطاب کلام رهبر انقلاب آحاد جامعه به ویژه مسئولان و نخبگان است.

وی ادامه داد: از مهمترین جلوه‌های حقوقی جهاد تبیین می‌توان به تبیین و ارائه مکتب و اندیشه امام راحل در ابعاد فقه، سیاست، فرهنگ و امور اجتماعی اشاره کرد بنابراین با توجه به ماموریت وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه به عنوان یکی از مراجع اصلی حقوقی بر آن شدیم تا با برپایی یک همایش بین المللی به تبیین اندیشه‌های امام خمینی از دیدگاه حقوقدانان بپردازیم.

عبدلیان پور اظهارداشت: این همایش بین المللی با رویکرد جهاد تبیین  و با هدف اصلاح گری، تحول آفرینی و پیشرفت در عرصه حقوقی و به منظور تجمیع و حذف آخرین آثار و دستاوردهای علمی و پژوهشی حقوقدانان در رابطه با دیدگاه های حقوقی حضرت امام خمینی (ره) است همزمان با هفته قوه قضاییه در روز پنجم تیر در ساختمان سابق مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه با بیان اینکه ۶۰۰ اثر به دبیرخانه این همایش ارسال شده است افزود: ۴۸۰ اثر به زبان فارسی، ۱۰۵ اثر به زبان عربی و ۳۶ اثر به زبان انگلیسی علاوه بر ایران از کشورهای مختلف از جمله عراق، دانمارک، ترکیه، هند، پاکستان و سوریه دریافت شده است.

وی با اشاره به حضور چهره های برجسته و شناخته شده بین المللی در این همایش گفت: رئیس دادگاه تجدیدنظر بغداد، مدیرکل حقوقی بنیاد شهید بغداد و استاد دانشگاه لبنان، وزیر کتاب و کتابخوانی هند، رئیس محاکم بغداد، معاون حزب وحدت مسلمین پاکستان، امام جمعه نجف اشرف از جمله مهمانان این همایش خواهند بود.

عبدلیان پور گفت: ایجاد بستری برای حفظ و تجمیع تعاریف حقوقی از منظر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، دستاوردهای حقوقی نو در عرصه ملی و بین‌المللی، شبکه‌سازی نخبگان داخلی و خارجی در عرصه های مختلف حقوقی به منظور استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها برای رفع مسائل متعدد روز جامعه، تشکیل کارگروه‌های تخصصی و دبیرخانه دائمی همایش و ایجاد بستر مناسب برای تامین محتوا و تربیت مربیان و نخبگان برای آموزش سلسله مباحث حقوقی اندیشه های امام خمینی در دانشگاه ها و موسسات حقوقی در عرصه داخلی و خارجی از جمله اهداف این همایش است.


انتهای پیام/

 

کپی