اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
در حاشیه جلسه هیأت دولت؛

حسینی: دولت سیزدهم بیشترین تعامل را با مجلس دارد

حسینی: دولت سیزدهم بیشترین تعامل را با مجلس دارد

به گزارش ایران آنلاین،معاون پارلمانی رئیس‌ جمهور با بیان این‌که دولت سیزدهم بیشترین تعامل را با مجلس دارد، گفت: انتظار می‌رود در همکاری‌ مجلس و دولت، رهنمودهای رهبر معظم انقلاب محور قرار گیرد.

 «سیدمحمد حسینی» در حاشیه جلسه روز چهارشنبه هیأت وزیران در ارزیابی همکاری‌های دولت و مجلس به خبرنگاران گفت: دولت سیزدهم بیشترین تعامل را با نمایندگان داشته است.

وی افزود: شخص رئیس جمهور و معاونین وی با نمایندگان مجلس جلسات متعددی در تهران و در جریان سفرهای استانی داشته‌اند و آمار ملاقات‌ها و حضور وزرا در مجلس نسبت به گذشته غیرقابل مقایسه است.

معاون پارلمانی رئیس‌ جمهور با بیان این که مجلس هم متقابلاً تاکنون تعامل خوبی با دولت داشته، اظهار داشت: مجلس در دوره‌های قبل تا ۱۰ ماه اول کاری دولت حدود ۷ کارت زرد به وزرا داده اما تا الآن از ۱۲ سؤال مطرح شده، فقط در یک مورد نمایندگان قانع نشدند.

حسینی خاطرنشان کرد: روز گذشته هم ۲ سؤال از وزیر بهداشت مطرح شد که سؤال کنندگان قانع شدند و به رأی گذاشته نشد.

معاون پارلمانی رئیس‌ جمهور گفت: دولت با مجلس همکاری‌های لازم را دارد اما توقع داریم رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در این همکاری‌ها مدنظر و محور باشد.

حسینی افزود: یکی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب این است که مجلس در بررسی‌ها، لوایح را مقدم بر طرح قرار دهد که نمایندگان در بیانیه‌شان عنوان کرده‌اند این تذکر را نصب‌العین قرار می‌دهند و امیدواریم در عمل هم این‌گونه شود.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری همچنین تأکید کردند که نمایندگان در اجرا دخالت نکنند و مجلس هم اعلام کرده بر اساس رهنمود رهبری این کار را انجام می‌دهد و ما می‌خواهیم این موضوع عملیاتی شود و این‌گونه نباشد که مطرح شود و بعد ببینیم که مسائلی وجود دارد.

حسینی خاطرنشان کرد: گاهی افراد معدودی در طرح سؤالات یا استیضاح وزرا بحث‌ها یا خواسته‌هایی مطرح می‌کنند و مثلاً می‌خواهند انتصابی انجام شود که دخالت در امر اجراست و این را زیبنده مجلس انقلابی نمی‌دانیم.

معاون پارلمانی رئیس‌ جمهور در عین حال گفت که با توجه به تأکید رئیس جمهور بر مشورت با نمایندگان ملت، پیشنهادات آنها به اطلاع آیت‌الله رئیسی می‌رسد ولی این موضوع جنبه مشورتی دارد و به عنوان دخالت نیست.انتهای پیام/


 

کپی