اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
دبیرکل انجمن صنایع لوازم‌خانگی ایران:

قضاوت کردن وزیر صمت در بازه زمانی ۱۰ ماهه بی‌انصافی است

قضاوت کردن وزیر صمت در بازه زمانی ۱۰ ماهه بی‌انصافی است

به گزارش ایران آنلاین، دبیرکل انجمن صنایع لوازم‌خانگی ایران گفت: ۱۰ ماه فرصت برای ارزیابی یک وزیر آن هم در وزارتخانه‌ای با عظمت و گستردگی وزارت صنعت، معدن و تجارت که در عمل خود یک دولت است، کافی نیست و قضاوت کردن در مورد عملکرد فاطمی‌امین‌ در این بازه زمانی کوتاه بی‌انصافی است.

«عباس هاشمی»  افزود: آشفتگی‌هایی که در برخی بازارها ازجمله بازار خودرو ملاحظه می‌کنیم، پیش از آغاز به‌کار دولت سیزدهم نیز وجود داشته که بخشی از آن متاثر از تحریم‌ها و بخشی دیگر ناشی از مسائل کلان اقتصادی است که الزاماً به وزارت صمت بازنمی‌گردد.

این مقام صنفی ادامه داد: ای‌کاش به‌جای استیضاح وزیر صمت، مسوولان چاره‌ای به حال بانک مرکزی می‌اندیشیدند که تنظیم‌کننده سیاست‌های پولی و مالی کشور است.

وی به بخشی از سخنان وزیر صمت در برنامه «صف اول» شبکه خبر اشاره کرد که گفت «من عصای جادویی حضرت موسی را ندارم» و ادامه داد: وضعیت موجود در بخش صنعت، معدن و تجارت حاصل ساختاری است که از گذشته شکل‌گرفته و به‌ویژه در بخش خودرو شاهد دخالت‌های زیادی هستیم و همه‌چیز در اختیار وزارت صمت نیست.

هاشمی با تاکید بر اینکه باید به «فاطمی‌امین» فرصت داد، خاطرنشان کرد: یکی از بزرگ‌ترین اقدامات در ۴۲ سال پس از پیروزی انقلاب راه‌اندازی سامانه جامع تجارت بود، کاری بزرگ و فراجناحی که روی اصول انجام شد و در همین دولت به سرانجام رسید.

وی تاکید کرد:‌ باید از این اقدام وزارت صمت دولت سیزدهم که در راستای شفافیت انجام شده و کاری درست است، حمایت کرد.

دبیرکل انجمن صنایع لوازم‌خانگی ایران اضافه کرد: ادامه دادن و استمرار سامانه جامع تجارت، یکی از اقداماتی است که هر وزیر صمتی می‌تواند به آن ببالد.

وی در عین حال، خواستار تعدیل در سیاست قیمت‌گذاری دستوری شد و گفت: در این زمینه نیاز است تا تعامل وزارت صمت با ستاد تنظیم بازار بیشتر شود، همچنین باید به بخش خصوصی توجه بیشتری انجام داد.

هاشمی اظهار داشت: باید فضا را برای فعالیت صنایع مختلف در چارچوب مکانیسم عرضه و تقاضا برد و از قیمت‌گذاری دستوری فاصله گرفت.


انتهای پیام/

 

کپی