اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کار سخت والیبال در کشوری که میزبانی خوبی ندارد

سرویس بلغاری!

سرویس بلغاری!
مهری رنجبر

سختی هفته دوم لیگ ملت‌ها با میزبانی بد بلغارستان در صوفیه شروع شد. تیم ملی والیبال که لیگ ملت‌ها را در رقابت با آسیایی‌ها در برزیل شروع کرد، با دو برد مقابل چین و استرالیا و دو باخت مقابل هلند و ژاپن و یازدهمی جدول رده‌بندی به صوفیه رفت؛ نتیجه‌ای که واکنش‌های متفاوتی را به دنبال داشت.

روزنامه ایران:  بهروز عطایی با پایان هفته اول در برزیل گفت ترکیب تیمش را تغییر می‌‌دهد و به همین دلیل رضا عابدینی  مصدوم و صابر کاظمی را به تهران فرستاد و بردیا سعادت و سینا سرلک را به صوفیه فراخواند. او در 7 روز مانده به شروع لیگ ملت‌ها شاگردانش را با 4 جلسه تمرین بدنسازی و مرور تاکتیک‌ها در 6 تمرین توپی، آماده کرد. تیم ملی والیبال ایران این هفته با بلغارستان، امریکا، برزیل و کانادا رودررو می‌‌شود.

میزبانی ضعیف بلغارها
اما سختی کار والیبالی‌ها قبل از سوت شروع بازی‌ها به چشم آمد؛ با میزبانی بد بلغارستان. ضعف بلغارها به حدی بود که صدای همه تیم‌ها درآمد. هتل آفیشیال تیم‌ها، هتل ویتوشا بود؛ هتلی چهارستاره با قدمت 15ساله در محله متوسط شهر صوفیه. هر چند از لحاظ دسترسی موقعیت مناسبی دارد اما اکثر تیم‌ها از محدودیت تنوع غذا، سالن کوچک بدنسازی و اینترنت اتاق‌ها ناراضی هستند. سالن کوچک بدنسازی هتل کار را برای تیم‌ها سخت کرد و بازیکنان بالاجبار در دو گروه تمرین بدنسازی کرده و وزنه می‌‌زدند. البته ضعف میزبانی بلغارها به همین قضایا ختم نشد و آنها حتی در فرودگاه و هتل اقامت تیم‌ها بنر برگزاری مسابقات را نصب نکرده بودند. با شرایط بد میزبانی، سختی کار تیم ملی ایران قبل از رویارویی با حریفان شروع شد.


بلغارستان میزبان؛ اولین حریف
تیم ملی والیبال این هفته در صوفیه کاری به‌مراتب سخت‌تر از برازیلیا دارد؛ آن هم در رقابت با حریفان اروپایی و امریکایی. تیم بهروز عطایی با شروع هفته دوم ساعت 21:30 امشب مقابل بلغارستان میزبان قرار می‌‌گیرد؛ تیمی که هفته اول را با دو باخت مقابل آلمان و کانادا با نتیجه ۳ بر۲ و دو باخت مقابل صربستان و لهستان با نتیجه ۳ بر صفر و 2 امتیاز و رده پانزدهمی جدول 16 تایی آغاز کرد. هرچند بلغارها، هفته قبل نتیجه خوبی نگرفتند اما به طور حتم این هفته در بازی‌های خانگی دنبال نتیجه بهتری هستند. با اینکه بلغارستان هم مثل ایران ترکیبش دستخوش تغییرات شده و لیگ ملت‌ها را خوب شروع نکرده اما نباید آن را دست‌کم گرفت و شک نکنید حریف دست و پا بسته‌ای برای تیم ملی ایران نیست. کادر فنی تیم ملی دیروز اولین جلسه آنالیز را در هتل اقامت برگزار کرد و با بررسی فیلم بازی‌های بلغارستان، نکات لازم را به بازیکنان گوشزد کرد. قرار است دومین جلسه آنالیز هم امروز پیش از بازی برگزار شود. 


عطایی: تیم وضعیت خوبی دارد
بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال معتقد است، تیمش برای بازی امشب آماده است؛ آن هم بعد از آنالیز بلغارستان برای بازی امشب. او می‌‌گوید: «تیم حالا وضعیت خوب و قابل قبولی برای هفته دوم دارد. ما چند روز زودتر به صوفیه آمدیم، بلغارستان را دقیق‌تر بررسی‌ کردیم و در جلسات آنالیز و تمرین اطلاعات حریف را به بچه‌ها منتقل کردیم که امیدوارم برای موفقیت تیم در بازی امشب مفید باشد.» با اینکه 8 روزی از پایان هفته اول لیگ ملت‌ها می‌‌گذرد، هنوز مصدومیت انگشت محمدطاهر وادی پاسور ملی‌پوش از دغدغه‌های سرمربی است: «به هر حال مصدومیت‌های جزئی وجود دارد. وادی هنوز شستش کمی مشکل دارد و همین مسأله او را  محدود می‌کند، اما این موضوع دلیل بازی نکردن او نمی‌شود. دو روز پیش هم شست علی رمضانی ضربه کوچکی خورد که خیلی جدی نیست اما دستش ملتهب شده است. همان طور که گفتم مصدومیت‌های جزئی سبب بازی نکردن نمی‌شود.


عبادی‌پور: امیدوارم شروع خوبی داشته باشیم
کاپیتان میلاد عبادی‌پور معتقد است با اینکه ایران مقابل بلغارستان بازی راحتی ندارد، اما امیدوار است تیم شروع خوبی داشته باشد: «صد‌درصد تلاش برای برد است، اما ورزش را نمی‌توان از قبل پیش‌بینی کرد. به هر حال آنها در خانه خودشان بازی می‌کنند و درست است که به یک‌سری از ستاره‌هایشان استراحت دادند و جوانگرایی کردند، اما چند بازیکن خوب در ترکیب دارند که در بهترین‌های لیگ دنیا بازی می‌کنند. قطعاً بازی سختی داریم. اما همان طور که گفتم احتمال می‌دهم هفته دوم را نسبت به هفته قبل بهتر آغاز کنیم. البته فراموش نکنیم که ورزش است و یک سر آن باخت است و سر دیگرش برد.»

برنامه هفته دوم لیگ ملت‌ها

سه‌شنبه 31 خرداد: ایران  بلغارستان؛ ساعت 21:30
پنجشنبه دوم تیر: ایران  امریکا؛ ساعت 21:30
جمعه سوم تیر: ایران  برزیل؛ ساعت 18
شنبه چهارم تیر: ایران  کانادا؛ ساعت 15

انتهای پیام/

 

 

 

کپی