اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
معاون وزیر صمت خبر داد:

پیشرفت ۸۵ درصدی ساخت نخستین زیست پالایشگاه ایران

پیشرفت ۸۵ درصدی ساخت نخستین زیست پالایشگاه ایران

به گزارش ایران آنلاین،معاون وزیر صمت گفت: نخستین زیست پالایشگاه تولید بیواتانول سوختی کشور در کرمانشاه که به عنوان بزرگترین واحد از این دست در کشورهای منطقه نیز به شمار می رود با پیشرفت ۸۵ درصدی به مراحل پایانی احداث و تکمیل نزدیک شده است.

به نقل از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، "علی نبوی" اظهارداشت: با وجود مشکلات ناشی از تحریم ها، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با بهره‌گیری از توان مهندسان و سازندگان داخلی اکنون این طرح  ملی را به مرحله پایانی رسانده است.
رئیس هیات عامل ایدرو افزود: با روند جاری در عملیات این پروژه  انتظار می رود عملیات ساخت، نصب، تست و راه اندازی این زیست پالایشگاه مهم در سال جاری به اتمام برسد و طبق برنامه‌ریزی انجام شده وارد مدار تولید شود.
به گفته نبوی، ارزش روز مجموع سرمایه گذاری ریالی و ارزی برای تکمیل و راه اندازی واحد سوخت سبز زاگرس معادل ۱۲ هزار میلیارد ریال است که بیش از  ۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم را در پی خواهد داشت.
معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه طرح زیست پالایشگاه تولید بیو اتانول سوختی از جمله طرح‌های ایدرو در مناطق کمتر برخوردار است، گفت: با راه‌اندازی این زیست پالایشگاه  و  تولید سالیانه ۶۶ میلیون لیتر الکل  سوختی غلات،  بیش از  ۶۵میلیون دلار صرفه جویی ارزی می شود.
رییس هیات عامل ایدرو افزود:  با بهره برداری از این پروژه همچنین سالیانه ۶۶ هزار تن کنجاله تخمیری باقیمانده از  تولید الکل سوختی نیز به عنوان محصول جانبی تولید می شود که اکنون به عنوان ماده ارزشمند تغدیه دام  به صورت  وارداتی تامین می شود.
برپایه این گزارش، بیواتانل سوختی به‌عنوان محصول پاک در راستای حفظ محیط زیست جایگزین افزودنی های شیمیایی بنزین می شود که موجب کاهش چشمگیر آلایندگی آن است.

 

انتهای پیام/

 

کپی