اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

در جدیدترین جلسه شورای هنر با ریاست وزیر فرهنگ صورت گرفت؛ ‌

انتصاب سه چهره شاخص فرهنگ و هنر به عنوان اعضای جدید شورای هنر

انتصاب سه چهره شاخص فرهنگ و هنر به عنوان اعضای جدید شورای هنر

به گزارش ایران آنلاین، در جدیدترین جلسه شورای هنر به ریاست محمدمهدی اسماعیلی، سه چهره شاخص عرصه فرهنگ و هنر کشورمان به پیشنهاد وزیر فرهنگ و با اکثریت آرابه عنوان اعضای جدید این شورا منصوب شدند.
محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ در جدیدترین جلسه شورای هنر که در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، با اشاره به انتصاب چهره‌های شاخص فرهنگ و هنر کشور به عنوان اعضای جدید شورای هنر گفت: حجت‌الاسلام سیدمحمد حسین نواب(رئیس مدرسه اسلامی هنر در قم)، محمدعلی رجبی دوانی(نقاش و پژوهشگر فلسفه هنر) و حسن ریاحی(آهنگساز) از اعضای جدید این شورا هستند که در جلسات آینده از نقطه نظرات تخصصی شان بهره خواهیم برد.

وی در ادامه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت حوزه سینما گفت: همزمان با آغاز به کار وزارت فرهنگ در دولت مردمی، نسبت به تغییر ریل گذاری حوزه سینما اقدام کردیم و با تشکیل کمیته ای چند جانبه سعی در سروسامان دادن به اوضاع پرحجم اکران داشته ایم، زیرا با بازگشایی مجدد سینماها که به خاطر محدودیت های کرونایی تعطیل بود، سازمان سینمایی با حدود ۲۰۰ فیلم سینمایی در انتظار نوبت اکران مواجه بود و اقدامات کمیته چند جانبه در ساماندهی اوضاع کمک بسیاری کرد.

وی  همچنین به انتصاب زودهنگام دبیر جشنواره چهل و یکم فیلم فجر  اشاره کرد و گفت: برخلاف روال قبلی، دبیر جشنواره فیلم فجر را ابتدای سال معرفی کردیم تا زمان کافی برای برنامه ریزی و اثر بخشی بیشتر داشته باشد و در این خصوص امور جشنواره فیلم فجر بر اساس برنامه ریزی از پیش تعیین شده پیش می رود.

رئیس شورای هنر به اهتمام وزارت فرهنگ بر حمایت از تولیدات ارزشمند سینمایی پرداخت و تصریح کرد: هم اکنون پروژه های قابل توجهی تحت نظر بنیاد سینمایی فارابی در حال نگارش است و خوشبختانه این پروژه ها بر اساس تقویم زمانی در نظر گرفته شده در حال انجام است.

گفتنی است در ابتدای این جلسه محمدحسین ایمانی خوشخو با اکثریت آراء به عنوان دبیر شورای هنر انتخاب شد و وزیر فرهنگ به عنوان رئیس شورای هنر بر برپایی منظم جلسات شورا تاکید و مقرر شد این جلسات از این پس به طور منظم هر دو هفته یکبار با حضور اعضا برگزار شود.

 

/انتهای پیام

کپی