اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه :

سال 1402میزبان مسابقات قرآنی کشوری هستیم

سال 1402میزبان مسابقات قرآنی کشوری هستیم

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، ‌دراولین جلسه شورای آموزش و پرورش که با حضور استاندار و اعضای شورای آموزش و پرورش استان برگزار شد، از میزبانی استان برای برگزاری مسابقات قرآنی دانش آموزان کشور در سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایران آنلاین:  سلمان محمدی افزود: (طرح شهید سلیمانی) در وزارت آموزش و پرورش، معاونت تربیت بدنی و سلامت جهت طراحی، زمینه سازی و متناسب سازی فضاهای ورزشی درون مدرسه ای به ویژه برای مناطق کم برخوردار در آموزش و پرورش برنامه ریزی شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به اینکه تربیت بدنی بخشی از تعلیم و تربیت است، افزود: تربیت بدنی می تواند باعث رشد ابعاد شخصیتی دانش آموزن شود.

محمدی با اشاره به اینکه: ورزش در مدارس بر اساس سند تحول بنیادین طراحی شده و نیاز به زیرساخت‌های ورزشی مناسب  دارد، سرانه فضای ورزشی درون مدرسه ای برای کشورهای پیشرفته را به ازای هر نفر حدود ۲.۵ متر مربع عنوان کرد و افزود: در کشور ایران 0/38 متر مربع، در سال 99 استان کرمانشاه 0/34 متر مربع  و اکنون 0/36 متر مربع می باشد که از میانگین کشوری استان کرمانشاه پایین تر است. 

این مسوول در ادامه گفت: در طرح شهید سلیمانی از محل اعتبارات و بودجه سازمان هدفمندی یارانه ها که در مجلس مصوب شده اعتباراتی  برای پیشرفت فضاهای ورزشی و افزایش سرانه ورزشی در مدارس پیش بینی شده است و چشم انداز این است که 40% سرانه ورزشی را در سطح کشور در چند مرحله  افزایش دهند، و به این منظور 220 میلیارد ریال به استان کرمانشاه اختصاص داده شده است که  تنها برای 50% موضوع کافیست و 50% بقیه از محل اعتبارات استانی، مشارکت های مردمی و کمک خیرین می بایست تامین شود و در مناطق محروم و کم برخوردار توزیع شوداین در حالیست که در این مناطق نه مشارکت هست و نه خَیر.
 محمدی در ادامه از تلاش بیشتر برای فضای آموزشی دانش آموزان خبر داد، و افزود: به علت استفاده دانش آموزان از فضای مجازی به جای حضور در کلاس درس به جهت شیوع ویروس کرونا، بیش از 35% دانش آموزان دارای اضافه وزن هستند لازم است در راستای توسعه فضای ورزشی آموزش و پرورش اقدام شود و تلاش بیشتر برای تحرک دانش آموزان داشته باشیم.

دریافت وجه در هنگام ثبت نام دانش آموزان دولتی ممنوع  است 
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تاکید کرد: هنگام ثبت نام دانش آموزان  مدارس دولتی دریافت وجه ممنوع است و از مدیران مدارس خواسته شده  از گرفتن وجه از دانش آموزان خوداری کنند . 

 محمدی در ادامه سخنانش گفت: انتخاب و جذب افراد در آموزش و پروش استان بر اساس توانمندیها و سوابقشان بوده است.

کپی