اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین؛

هجدهمین نشست سراسری فن‌بازارهای کشور به میزبانی قزوین برگزار می شود

هجدهمین نشست سراسری فن‌بازارهای کشور به میزبانی قزوین برگزار می شود
معصومه قاسمی خبرنگار

هجدهمین نشست سراسری فن‌بازارهای کشور با حضور ۲۹استان از سراسر کشور در روزهای ۷ و ۸تیرماه به میزبانی شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش ایران آنلاین؛ مدیرعامل شرکت شهرک‌‎های صنعتی استان قزوین در خصوص برگزاری این نشست سراسری، گفت: علاوه بر چهار فن‌بازار تخصصی در حوزه‌های صنعت گاز، پتروشیمی، سلامت و فناوری‌های شهری ایجاد شده، حدود ۶۰شرکت خصوصی به عنوان کارگزار تجارت فناوری (بروکر) در این شبکه فعال در این نشست سراسری حضور دارند.
رضا صفاری با اشاره به نقش فن‌بازارها افزود: فن‌بازارهای منطقه‌ای و محلی برای مبادلات فناوری فعال هستند و در این بازار، فن‌بازارها نقش واسطه‌ای برای رساندن اطلاعات فناوری به عرضه‌کنندگان، متقاضیان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران ایفا می‌کنند.
این مسئول ادامه داد: در حال حاضر، شبکه فن‌بازار ملی ایران در ۲۹استان دارای دفاتر منطقه‌ای است که متولیان آنها در استان‌های کشور، شرکت شهرکهای صنعتی و یا پارک‌های علم‌وفناوری فعال هستند و شرکت شهرک‌های استان قزوین متولی این امر در استان قزوین است.
رئیس هیأت مدیره شرکت شهرک‌‎های صنعتی استان یادآور شد: در راستای هم‌افزایی فن‌بازارهای سراسر کشور و تعامل بین بازیگران زیست‌بوم نوآوری و فناوری کشور و به مناسبت دهه تولید و تجارت و همزمان با روزهای حمایت قضایی از تولید و دانش‌بنیان، هجدهمین نشست سراسری فن‌بازارهای کشور با حضور مسئولان کشوری و استانی تمام مدیران فن‌بازارهای منطقه‌ای و تخصصی و کارگزاران تجارت فناوری در استان قزوین برگزار می‌شود.
گفتنی است : مهم‌ترین محورهای این نشست برگزاری پنل‌های تخصصی مرتبط با زیست‌بوم فناوری و نوآوری، ارائه تجربیات موفق وانتقال تجربه بازیگران تاثیرگذار زیست‌بوم فناوری و نوآور، بررسی نقش بروکرها در نفوذ فناوری درصنعت با حضور نمایندگان بخش صنعت و زیست‌بوم فناوری و تسهیلگران زیست‌بوم، معرفی اجزاء فعال زیست‌بوم فناوری کشور و برنامه تجلیل از بروکرهای فعال در زیست‌بوم فناوری و نوآوری می‌توان برشمرد.

 

کپی