اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
استاندار کرمانشاه گفت:

ضرورت برگزاری برنامه های فرهنگی و ورزشی در مدارس

ضرورت برگزاری برنامه های فرهنگی و ورزشی در مدارس

استاندار کرمانشاه در اولین جلسه شورای برنامه ریزی که در سالن جلسات اداره کل آموزش و پروش و با حضور مدیرکل آموزش و پروش و اعضای آن برگزار شد ، بر افزایش نشاط در مدارس تاکید کرد و گفت : باید با برپایی مسابقات ورزشی و فرهنگی نشاط را در میان دانش آموزان رواج دهیم .

به گزارش ایران آنلاین ، استاندار کرمانشاه افزود:  دانش آموزی که نشاط داشته باشد بدون شک یادگیری بیشتر و بالایی خواهد داشت.  

استاندار در ادامه از مدیران خواست حیاط مدرسه را برای استفاده جوانان در ایام فراغت تابستان به عنوان فضای ورزشی قرار دهند.

وی تاکید کرد :  در دستگاه‌های استان باید از نیروهای توانمند بومی استفاده شود و افرادی  که به این استان خیانت کردند باید از راس کار خارج شوند.استاندار با اشاره به دغدغه مهم در استان، افزود: در بحث شهرداری ورود کرده ایم و در صدد هستیم در خصوص احداث پارک، آسفالت و جمع آوری زباله های شهری  اقداماتی  انجام دهیم، باید برای اصلاح آنها تلاش مضاعف کنیم و این مهم محقق نمی شود مگر با انتصابات مدیران متخصص و دلسوز و مدیری که خلاق نباشد و تنها پشت میز نشین باشد نمی تواند کارها را پیش ببرد.

از روزی که به این استان آمدم تاکید کردم از جوانان انقلابی استان و مدیرانی را انتخاب کنید که در استان تحول ایجاد کنند.  

امیری مقدم  به آسیب شناسی در خصوص پایین بودن نمرات کنکور اشاره کرد و افزود: باید مشخص شود که مدیران ناتوان هستند، فضای آموزی مناسب نیست و یا هر علت دیگری، باید مشخص شود و آسیب شناسی کنیم.
استاندار در خصوص سوادآموزی اشخاص 10 تا 45ساله بیسواد استان تاکید کرد: وظیفه داریم آموزش 25 هزار نفر جمعیت بیسواد استان را شروع کنیم تا هر چه سریعتر استان  را سبز و خالی از بیسواد اعلام کنیم، برای این منظور هر خانه را یک محل نهضت سواد آموزی قرار دهید، در هر خانواده یک شخص را به عنوان آموزشیار آموزش داد تا نسبت به آموزش شخص بیسواد خانواده خود اقدام کنند، و در این راستا فرمانداران برای شناسایی افراد بی سواد از کمیته امداد و  بهزیستی می توانند کمک بگیرند.  همچنین ،امیری مقدم تاکید کرد:  صنعت و معدن نیز می تواند در اتحادیه ها ورود پیدا کند و به کارخانجات اعلام کند که گارگران بیسواد باید سواد خواندن و نوشتن را فرا گیرند. 

 

کپی