اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

اعتراف به 100 فقره سرقت در پایتخت

اعتراف به 100 فقره سرقت در پایتخت

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: مأموران پایگاه هشتم پلیس آگاهی این فرماندهی 5 سارق حرفه ای را دستگیر و 100 فقره سرقت را در این رابطه کشف کردند.

به گزارش ایران آنلاین ،  سردار"حمید هداوند" اظهار داشت: مأموران کلانتری نواب پلیس پیشگیری تهران با وقوع چند فقره سرقت از داخل خودروهای سواری ، با شیوه کلاف کردن درب خودروها، پیگیری موضوع و دستگیری سارق یا سارقان را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: مأموران با انجام تحقیقات میدانی و بررسی ادله و مستندات یک سارق حرفه ای را در حال پرسه زنی در بین خودروها شناسایی کردند و پس از هماهنگی با مقام قضائی، برای کشف سایر جرایم احتمالی و جزئیات پرونده به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران معرفی کردند.
جانشین پلیس تهران بیان داشت: کارآگاهان با تجمیع پرونده های مشابه و بررسی سوابق متهم و نیز تصاویر به دست آمده از صحنه های جرم، به دفعات مختلف تصویر متهم را به همراه همدستانش در صحنه های جرم  شناسایی کردند و متهم که چاره ای جز اعتراف نداشت به سرقت خودروهای سواری پژو 206،  405،  207،  ماکسیما و..... با شیوه کلاف کردن درب خودروها با همکاری 4 همدستش معترف شد.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در ادامه پی جویی های انتظامی و دستگیری سایر اعضای این باند، سارقان در تحقیقات پلیسی  به 100 فقره سرقت اعتراف و در این رابطه  تعدادی از مال باختگان شناسایی شدند.
سردار هداوند با بیان این که از مخفیگاه متهمان تعدادی اموال مسروقه از قبیل: جک،  زاپاس، زنجیر چرخ، لاستیک، کامپیوتر خودرو و .... کشف شد،  تصریح کرد: متهمان  جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

کپی