اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پرداخت بیش از 265هزار میلیارد ریال به حساب گندم کاران البرزی

پرداخت بیش از 265هزار میلیارد ریال به حساب گندم کاران البرزی

سرپرست جهاد کشاورزی البرز گفت: تاکنون بیش از 265 هزار میلیارد ریال بابت خرید تضمینی گندم با عاملیت بانک کشاورزی به حساب گندمکاران این استان واریز شده و عملیات پرداخت همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایران آنلاین عبدالرضا روشن نژاد اظهار داشت: امسال علاوه بر چهار مرکز خرید گندم توسط اداره کل غله و خدمات بازرگانی البرز ، تعاون روستایی استان نیز پس از ۱۰ سال وقفه با راه اندازی دو مرکز نگهداری گندم در شهرستان های نظرآباد و اشتهارد کار خرید این محصول راهبردی را از کشاورزان برعهده دارد .

وی با  اشاره به اینکه برداشت گندم از اغلب مزارع این استان طی چند روز گذشته آغاز شده ، اظهار داشت: در این مدت  حدود هزار و  500 تن گندم  از کشاورزان استان توسط اتحادیه پیشگامان تعاون روستایی خریداری و  نگهداری می شود.
روشن نژاد یادآور شد: قیمت خرید تضمینی گندم امسال توسط هیئت وزیران  مبلغ ۱۱۵ هزار ریال مصوب شده  که از این میزان  مبلغ ۱۰۵ هزار ریال به عنوان اصل قیمت تعیین شده و ۱۰ هزار ریال به عنوان هدیه تحویل در نظر گرفته شده است .
وی خاطرنشان کرد: امسال با توجه به افزایش بیش از دو برابری نرخ خرید گندم  نسبت به سال گذشته و واریز بموقع وجه خرید به حساب کشاورزان انتظار می رود علاوه بر حضور کمرنگ دلالان و افراد فرصت طلب در بازار این محصول راهبردی ، گندمکاران نیز انگیزه بیشتری برای فروش محصول خود به مراکز تعیین شده داشته باشند.
روشن نژاد یادآور شد: در سال زراعی جاری هشت هزار و ۶۰۰  هکتار از اراضی کشاورزی البرز زیر کشت این محصول قرار گرفته که پنج هزار و ۳۰۰ هکتار از این اراضی در شهرستان نظرآباد قرار دارد.
وی پیش بینی کرد  از اراضی زیر کشت گندم این استان حدود ۵۲ هزار تن گندم برداشت شود.

کپی