اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

برگزاری نخستین کنگره ملی ۱۱ هزار شهید عشایری کشور؛ فردا

برگزاری نخستین کنگره ملی ۱۱ هزار شهید عشایری کشور؛ فردا
عبدالحسین شاهوردی خبرنگار

نخستین کنگره ملی ۱۱ هزار شهید جامعه عشایری کشور از روز ۲۹ خرداماه به مدت سه روز در شهرکرد برگزار می‌شود.

به گزارش ایران آنلاین، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج عشایری استان چهارمحال و بختیاری با اعلام این خبر گفت: این کنگره با تدارک ویژه‌برنامه‌هایی با حضور مهمانان کشوری و خانواده شهدای عشایر کشور برگزار خواهد شد.
سرهنگ علی اصغر ایزدی، برگزاری شب شعر« شعرای ایل»  در نخستین روز از این کنگره در تاریخ ۲۹ خردادماه را از برنامه‌های این کنگره دانست و افزود: این برنامه در فرهنگسرای بزرگ شهرکرد با حضور شاعران سراسر کشور برگزار خواهد شد.
وی، تجلیل از ۷۵شهید مدافع حرم جامعه عشایری کشور و استان چهارمحال و بختیاری با حضور خانواده معظم شهدای مدافع حرم و مسئولان استانی و کشوری را از شاخص برنامه‌های دومین روز کنگره اعلام کرد.
سرهنگ ایزدی یادآور شد: اجلاسیه این رویداد فرهنگی نیز مهمترین برنامه کنگره ۱۱هزار شهید جامعه عشایری است که در مصلی امام خمینی(ره) شهرکرد با حضور هزاران نفر از آحاد مردم، خانواده معظم شهدای عشایری کشور و مسئولان همراه  با برنامه‌های متنوع فرهنگی، نمایش، سرود، مداحی برگزار می‌شود.
وی در ادامه از برپایی نمایشگاه توانمندی‌های جامعه عشایری کشور در حاشیه این کنگره ملی در محل مصلی خبر داد و افزود: بازدید از این نمایشگاه از ۲۹ خردادماه امکان پذیر است.
سرهنگ پاسدار کاظم کبیری، مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه قمربنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری نیز از ارائه خدمت به ۳۱ هزار و ۴۹۲ نفر در استان به مناسبت استقبال از کنگره ملی شهدای عشایری خبر داد و گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون در راستای برگزاری کنگره ملی ۱۱هزار شهید جامعه عشایری کشور تعداد ۱۲۶ تیم آموزشی، بهداشتی و درمانی عمومی و تخصصی به مناطق کمتر برخوردار، سخت‌گذر و عشایری استان اعزام شدند.
گفتنی است، برنامه های این رخداد مهم فرهنگی در فرهنگسرای بزرگ شهرکرد اجرا خواهد شد. ضمناً، نخستین کنگره ملی بزرگداشت ۱۰ هزار شهید جامعه عشایری به عنوان یک رویداد بزرگ فرهنگی از سال ۹۸ در کشور آغاز و میزبانی این کنگره ملی به چهارمحال وبختیاری داده شد.

کپی