اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

دستگیری کلاهبرداران فروش سوالات تقلبی کنکور

دستگیری کلاهبرداران فروش سوالات تقلبی کنکور

به گزارش ایران آنلاین، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از دستگیری ۲ کلاهبردار خبر داد که سوالات، تجهیزات پیشرفته ارتباطی پنهان و ابزار تقلب می‌فروختند.

 سرهنگ داود معظمی گودرزی با اشاره به دستگیری ۲ کلاهبردار سوالات تقلبی اظهار کرد: در رصد و پایش فضای مجازی و در اجرای طرح برخورد با کلاهبرداران اینترنتی در پوشش ادعای فروش سوالات کنکور ۱۴۰۱ و امتحانات نهایی چندین کانال تلگرامی و صفحه اینستاگرامی در این باره مشاهده و مورد پیگیری ویژه قرار گرفت.      

این مقام مسئول افزود: افسران سایبری پلیس فتا تحقیقات خود را آغاز کردند و متوجه شدند پنج کانال و صفحه که در مجموع بیش از ۵۰ هزار نفر دنبال کننده دارند، ضمن ادعای فروش سوالات امتحانات نهایی و کنکور، تجهیزات پیشرفته ارتباطی را نیز با عنوان ابزار تقلب با قیمت‌های گزاف در این کانال‌ها می‌فروشند.

گودرزی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با بررسی‌های تخصصی و اقدامات فنی ۲ ادمین اصلی این کانال‌ها را شناسایی و پس از احراز هویت این افراد و تشریفات قضایی در یک اقدام غافلگیرانه این شیادان را در محل اختفای خود دستگیر کردند.

وی اظهارداشت: در بررسی محل دستگیری این افراد، تعداد زیادی دوربین مخفی در انواع مختلف (خودکار، فلش و پریز) و هندزفری نامرئی کشف شد و متهمان به همراه تجهیزات کشف شده به پلیس فتا منتقل شدند.

گودرزی با اشاره به اینکه این تجهیزات با توجه به ساختار خود علاوه بر استفاده در اقدامات نامتعارف و با مقاصد خاص، جان افراد را به خطر می اندازد افزود: سلامت مردم خط قرمز پلیس است و افرادی که با اقدامات فرصت‌طلبانه و مجرمانه خود این خط قرمز را زیر پا بگذارند با برخورد قاطع پلیس مواجه خواهند شد.

رئیس پلیس فتا تهران به شهروندان توصیه کرد به تبلیغات فریبنده و دروغین افراد فرصت‌طلب در فضای مجازی توجه نکنند و هرگونه موارد مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir اطلاع‌رسانی کنند.انتهای پیام/

 

کپی