اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

عامل اصلی التهاب بازار سیمان چیست؟

عامل اصلی التهاب بازار سیمان چیست؟

در حال حاضر بازار مشکل خاصی ندارد و التهاب بازار به دلیل شنیده‌های خریداران در خصوص قطعی برق است و واسطه گران قصد خرید و دپو دارند و دلیل افزایش تقاضا، مصرف بالا نیست.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از خبرنگار ایراسین، پیرو افزایش درخواست سیمان در بورس کالا در روز سه‌شنبه ۱۷ خردادماه ۱۴۰۱، نادر غفاری، کارشناس حوزه سیمان در گفتگو با خبرنگار ایراسین اظهار کرد: در حال حاضر بازار مشکل خاصی ندارد و التهاب بازار به دلیل شنیده‌های خریداران در خصوص قطعی برق است و واسطه گران قصد خرید و دپو دارند و دلیل افزایش تقاضا، مصرف بالا نیست.

وی در خصوص برنامه احتمالی قطعی برق صنایعی نظیر سیمان و فولاد گفت: ما در حال هماهنگی با وزارت نیرو هستیم که با وزیر دیدار کنیم و هماهنگی‌هایی انجام بگیرد و اگر بتوانیم صحبت کنیم مشکلی پیش نیمی آید اما اگر این درخواست یک‌طرفه باشد تغییری اتفاق نمی‌افتد و بی‌نتیجه می‌ماند.

این فعال حوزه سیمان در خصوص تأثیر قطعی برق برافزایش قیمت سیمان تصریح کرد: در حال حاضر برنامه‌ای مبنی برافزایش قیمت سیمان نداریم هرچند هزینه‌ها بالا رفته و در بورس تعیین می‌شود

غفاری در پایان افزود: امیدواریم که مسئولان همکاری لازم را با ما داشته باشند و بتوانیم به مردم خدمت‌رسانی باشیم.

قطعی برق در تابستان گذشته منجر به توقف تولید در کارحانه‌های فولاد و سیمان شد و همین امر منجر به کاهش تولید و افزایش قیمت این دسته از کالا ها شد.

انتهای پیام/

 

 

 
 

کپی