اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

نانوایی‌های تبریز از امروز هوشمند می‌شوند

نانوایی‌های تبریز از امروز هوشمند می‌شوند
فرزاد ملازاده خبرنگار

با اجرای طرح هوشمندسازی نانوایی‌ها، روند نظارت و مدیریت بر شبکه توزیع و عرضه آرد و نان آسان شده و از کم‌فروشی و احتکار آرد نیز جلوگیری می‌شود.

به گزارش ایران آنلاین، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی آذربایجان شرقی ضمن بیان این مطلب گفت: بیش از یکهزار و 600 نانوایی در این استان، واجد شرایط نصب کارتخوان هوشمند هستند که به مرور مجهز به دستگاه کارتخوان خواهند شد.
علیرضا شاهدی، هدف از اجرای طرح هوشمندسازی را شفاف سازی در فرآیند توزیع و عرضه آرد و نان و شناسایی مناطق مصرف آرد و کنترل قیمت نان دانست و افزود: با اجرای طرح هوشمندسازی، از سویی دست سودجویان احتکارگر از سفره مردم کوتاه می‌شود و از طرفی، دیگر نیازی به حضور فیزیکی ناظران در نانوایی‌ها نیست و نانوایی‌هایی که نان باکیفیت تولید می‌کنند، فروش بیشتری خواهند داشت.
وی با یادآوری اینکه مدیریت آرد نیز از ضروریات است، گفت: با تجهیز نانوایی‌ها به کارتخوان‌های هوشمند، تراکنش‌ها قابل کنترل و بررسی بوده و از خروج احتمالی آرد از استان توسط سودجویان جلوگیری می‌شود؛ ضمن اینکه با اجرای این طرح، هیچگونه محدودیتی برای مصرف نبوده و شهروندان می‌تواند به میزان دلخواه و با همان قیمت قبلی با کارت‌های بانکی عضو شتاب خود نان تهیه کنند.
این مسئول با یادآوری اینکه کلانشهر تبریز 2 هزا رو 300 نانوایی دارد، تصریح کرد: یارانه آرد مستقیا از طریق دولت به حساب نانوا واریز می‌شود و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

کپی