اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پاراوزنه‌برداری قهرمانی آسیا و اقیانوسیه؛

غریب‌شاهی با شکستن رکورد جهان به مدال طلا رسید/ رضی نقره گرفت

غریب‌شاهی با شکستن رکورد جهان به مدال طلا رسید/ رضی نقره گرفت

به گزارش ایران آنلاین، ملی‌پوشان پاراوزنه‌برداری در مسابقات مسابقات آزاد قهرمانی آسیا و اقیانوسیه، موفق به کسب مدال طلا و نقره شدند.

 مسابقات وزنه‌برداری آزاد قهرمانی آسیا و اقیانوسیه سال ۲۰۲۲ به میزبانی کشور کره‌جنوبی در حال برگزاری است و امروز (شنبه) سامان رضی و علی‌اکبر غریب‌شاهی در دسته ۱۰۷ کیلوگرم به عنوان نمایندگان ایران به روی تخته رفتند.

سامان رضی در حرکت اول وزنه ۲۲۵ کیلوگرمی را مهار کرد. ملی‌پوش کشورمان در حرکت دوم وزنه ۲۳۳ کیلوگرمی را بالا برد و در حرکت سوم از مهار وزنه ۲۳۴ کیلوگرمی بازماند و توانست ۲ مدال نقره و عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کند.

همچنین رضی ملی‌پوش کشورمان در مجموع با رکورد ۴۵۸ کیلوگرم در جایگاه پنجم مجموع در قسمت مسابقات آسیا-اقیانوسیه و مسابقات آزاد ایستاد.

علی‌اکبر غریب‌شاهی دیگر نماینده کشورمان در حرکت اول خود وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی را مهار کرد. در حرکت دوم خود وزنه ۲۵۳ کیلوگرمی را بالای سر برد تا رکورد جهان را که پیش از این در دست خود بود، ۲ کیلوگرم دیگر ارتقا دهد. نماینده کشورمان در حرکت سوم خود نتوانست وزنه ۲۵۴ کیلوگرمی را مهار کند.

غریب شاهی با شکستن رکورد جهان، ۲ مدال طلا و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

همچنین غریب شاهی در مجموع با رکورد ۴۹۸ کیلوگرم توانست ۲ مدال برنز مجموع در قسمت مسابقات آسیا-اقیانوسیه و مسابقات آزاد را بدست آورد.

باتوجه به اینکه رقابت‌ها به صورت آزاد و آسیا_اقیانوسیه برگزار می شود، برای هر سری از رقابت‌ها ۲ مدال برای انفرادی و مجموع اهدا می‌شود.


انتهای پیام/


 

کپی