اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

سفیر کوبا :

جمهوری اسلامی ایران و کوبا مشترکات فرهنگی خوبی دارند

جمهوری اسلامی ایران و کوبا مشترکات فرهنگی خوبی دارند

سفیر کوبا در ایران با تاکید بر اینکه هیچ کشوری بدون فرهنگ غنی زنده نخواهد ماند گفت: جمهوری اسلامی ایران و کوبا مشترکات فرهنگی خوبی دارند که می تواند روابط دو کشور را پایدارتر کند.

 به گزارش خبرنگار ایران،  آلبرتو گنزالس کاسالس در آیین گرامیداشت  نود و چهارمین سالگرد تولد ارنستو چگوارا در کافه کوبا رجایی شهر کرج افزود: کشور ایران از غنای فرهنگی بالایی برخوردار است و کوبا که فرهنگ مردم آن بر گرفته از آمریکای لاتین، افریقا ، اروپا و حتی آسیا است می توانند در ایجاد بستر گردشگری فرهنگی اقدامات مهمی انجام دهند.
وی که به دعوت انجمن دوستی ایران و کوبا در این آیین حضور یافته بود، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با موزه های بسیار خوب و موسیقی های غنی و نیز سینمای قوی می تواند الگویی برای تمام کشور های آزادیخواه ومبارز با امپریالیسم باشد.
کاسالس در ادامه اظها رداشت : ما سعی داریم تا با برگزاری هفته فرهنگی ایران در کوبا و اکران فیلم های قوی ایرانی ، دو کشور را از نظر فرهنگی به هم نزدیکتر کنیم.
سفیر کوبا همچنین ضمن تشکر از انجمن دوستی ایران وکوبا در برگزاری این مراسم گفت: با دیدن چنین فضایی در کشور ایران ودر شهری غیر از پایتخت هم خوشحال و هم شگفت زده شدم که این امر نشان از دوستی بین دو ملت ایران و کوبا که هردو ملتی حقیقت جو و مبارز هسند،  دارد .
در خاتمه هادی خوانساری رئیس انجمن دوستی ایران و کوبا ا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مبارز بزرگ ، چگوارا با اهدائ نقاشی چهره این مبارز که با تصویر گری هنرمندان کرجی انجام شده بود به سفیر کوبا از حضور ایشان  در کرج قدر دانی کرد.

کپی