اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

روسیه خواستار لغو تحریم ایران و ونزوئلا شد

روسیه خواستار لغو تحریم ایران و ونزوئلا شد

به گزارش ایران آنلاین، معاون نخست وزیر روسیه با بیان اینکه همیشه مسکو مخالف تحریم تهران و کاراکاس بوده است، گفت: لغو تحریم این دو کشور نفتی موجب افزوده شدن حدود دو و نیم میلیون بشکه نفت در روز به بازار می شود.

 آلکساندر نوواک در گفت و گو با کانال تلویزیونی روسیه ۲۴ در حاشیه اجلاس اقتصادی سنت پترزبورگ خاطرنشان کرد: تحریم ها علیه ایران و ونزوئلا غیرقانونی است.

از زمان شروع عملیات ویژه روسیه در اوکراین در ماه فوریه، بازار انرژی جهان با مشکلات زیادی مواجه شده است زیرا کشورهای غربی، واردات نفت و گاز روسیه را تحریم کردند.

باوجود تحریم بخش انرژی روسیه از سوی آمریکا، کشورهای اروپایی به خاطر وابستگی به نفت و گاز این کشور، تلاش دارند تا وابستگی خود را به انرژی این کشور کاهش دهند اما این کار را زمانبر اعلام کرده اند و رفتار محتاطانه ای در قبال کرملین دارند.

تحریم های ضدروسی موجب افزایش قیمت نفت و گاز در جهان شد و قیمت نفت به بیش از ۱۰۰ دلار در هر بشکه رسید.

رئیس جمهوری روسیه روز ۲۱ فوریه(دوم اسفندماه) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

وی سه روز پس از آن نیز  پنجشنبه ۵ اسفند آغاز عملیات نظامی ویژه علیه اوکراین را اعلام کرد و روابط پرتنش مسکو- کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضع داد.

درگیری ها در اوکراین و نیز واکنش ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.

/انتهای پیام


 

کپی