اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

روسیه: ۲ هزار مزدور خارجی در اوکراین کشته شدند

روسیه: ۲ هزار مزدور خارجی در اوکراین کشته شدند

به گزارش ایران آنلاین،  وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که از زمان آغاز درگیری‌ها در اوکراین، کمتر از هفت هزار مزدور خارجی از ۶۴ کشور به کی‌یف رسیده و حدود ۲ هزار نفر از آنها کشته شده‌اند.

 ارتش روسیه روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: فهرست‌های ما تا ۱۷ ژوئن شامل مزدوران و متخصصان اسلحه از مجموع ۶۴ کشور است.

وزارت دفاع روسیه با بیان اینکه از زمان آغاز عملیات ویژه نظامی ۶ هزار ۹۵۶ نفر وارد اوکراین شده‌اند، می افزاید: از این تعداد یکهزار و ۹۵۶ نفر کشته شدند و یکهزار و ۷۷۹ نفر این منطقه را ترک کردند.

بر اساس گزارش ارتش روسیه، لهستان از نظر مزدورانی که به اوکراین می‌آیند، در میان کشورهای اروپایی پیشرو مطلق است و پس از آن رومانی و بریتانیا قرار دارند.

کشته شدن ۵۹ مزدور فرانسوی

وزارت دفاع روسیه همچنین با انتشار جدولی از تعداد جنگجویان خارجی وارد شده به اوکراین براساس ملیت و تلفات ثبت شده، تعداد جنگجویان فرانسوی که به اوکراین رفته‌اند را ۱۸۳ نفر و تعداد کشته‌شدگان فرانسوی را ۵۹ نفر اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، کشورهای لهستان با ۳۷۸، ایالات متحده با ۲۱۴، کانادا با ۱۶۲ و گرجستان با ۱۲۰ کشته، به ترتیب بیشترین تلفات را بر اساس آمار مسکو داشته‌اند.

از زمان آغاز حمله نظامی مسکو در اوکراین در ۲۴ فوریه، هزاران داوطلب خارجی، عمدتا اروپایی، برای کمک به نیروهای کی‌یف به این کشور سفر کرده‌اند.

به تازگی جدایی‌طلبان طرفدار روسیه سه نفر از این افراد شامل ۲ انگلیسی و یک مراکشی را به اعدام محکوم کردند.

 ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (پنجم اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیات نظامی که آن را "عملیات ویژه" خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد.

جنگ در اوکراین و واکنش‌ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد و بیشتر در قالب اعمال تحریم‌های گسترده اقتصادی و سیاسی علیه مسکو و ارسال محموله سلاح‌های سبک و سنگین به اوکراین ادامه می‌یابد.

/انتهای پیام
 

کپی