اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

حضور هزاران فلسطینی در نماز صبح مسجدالاقصی

حضور هزاران فلسطینی در نماز صبح مسجدالاقصی

به گزارش ایران آنلاین،  هزاران فلسطینی ساکن بیت المقدس و سرزمین های اشغالی ۱۹۴۸ ندای فجر عظیم را لبیک گفته و نماز صبح جمعه را در محوطه ها و صحن های مسجد مبارک الاقصی اقامه کردند. 

نماز صبح جمعه این هفته به امامت شیخ یوسف ابوسنینه خطیب مسجد الاقصی و با شعار «با وجود تبعید همواره در مسجدالاقصی حضور داریم» برگزار شد. 


هزاران فلسطینی ساکن سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸، به ویژه «تل السبع» با چندین دستگاه اتوبوس راهی بیت المقدس شدند، این اقدام به نشانه تاکید بر حمایت از تبعید شدگان و لزوم حضور گسترده در مسجدالاقصی و دفاع از آن صورت گرفت.


از سوی دیگر، جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که همه تلاش های دشمن صهیونیستی برای تبعید ملت فلسطین از قدس و پاسداران از مسجد الاقصی هرگز نخواهد توانست نقش این ملت و مشارکت آنان در روند مبارزه و مقاومت فراگیر را کم رنگ کند. 
در همین حال، نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی سحرگاه جمعه با یورش به شرق جنین، ۳ جوان فلسطینی را به ضرب گلوله به شهادت رساندند. 


منابع محلی همچنین گزارش دادند در پی این یورش، درگیری های شدیدی در این شرق جنین صورت گرفت که در جریان آن و بر اثر شلیک نظامیان صهیونیست ۱۰ فلسطینی زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.انتهای پیام/

کپی