اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
1401/3/26 ، 20:52
کد خبر:781632
ایران مدیا

کلمات کلیدی
فیلم / عیادت سفیر ژاپن از مادر ژاپنی شهید محمدبابایی

به گزارش ایران انلاین ، سفیر ژاپن در ایران، ضمن عیادت از سبا بابایی مادر ژاپنی شهید محمدبابایی  گفت: خانم بابایی در جهت تقویت روابط ایران و ژاپن فعالیت‌های گوناگونی داشت و نقش مهمی ایفا کرده است.

کازو توشی آیکاوا سفیر ژاپن در ایران در حاشیه عیادت از خانم سبا بابایی، کونیکو یامامورا گفت: خانم بابایی نمی‌توانست صحبت کند، اما من بر این باورم که صدای من را می‌شنود ، امیداورم هرچه زودتر حالش بهتر شود.

وی افزود: خانم بابایی در جوانی به ایران مهاجرت کرد و پسر او در جنگ تحمیلی عراق به ایران به شهادت رسید که وی در جهت تقویت روابط ایران و ژاپن فعالیت‌های گوناگونی داشت و نقش مهمی ایفا کرده است.
او به عنوان مترجم و نماینده پارالمپیک بود.
سفیر ژاپن در ایران افزود: از تیم پزشکی که برای بهبود سلامت خانم سبا بابایی تلاش می‌کنند، تشکر می‌کنم.

طاهری معاون درمان بیمارستان خاتم الانبیاء گفت: از ۸ خرداد امسال  خانم بابایی با مشکلات تنفسی و بیماری زمینه‌ای در بخش آی سیو بیمارستان خاتم الانبیا بستری شد.
درمان‌های حمایتی انجام شد، اما باتوجه به بیماری زمینه‌ای و عفونت‌های ثانویه، سطح اکسیژن و هوشیاری وی را تحت تاثیر قرار داد. امروز پس از چند روز بستری، سطح اکسیژن و هوشیاری خوب و علائم حیاتی ثابت است.

حال این مادر شهید بهتر است، اما تا زمانی که بیمار به شرایطی برسد که تنفس خود به خودی داشته باشد، حمایت‌های تنفسی انجام می‌شود.

/انتهای پیام

کپی
آخرین اخبار