اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

اعلام آمادگی سرمایه گذار چینی برای حضور در راه آهن آستارا

اعلام آمادگی سرمایه گذار چینی برای حضور در راه آهن آستارا

به گزارش ایران آنلاین، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با بیان اینکه سرمایه گذار چینی برای ساخت راه آهن آستارا اعلام آمادگی کرده است، گفت: مکاتبات جذبه این سرمایه گذار انجام و تفاهم نامه آن نیز بسته شده و به زودی به امضا می رسد.

 محمد اسحاقی عصر چهارشنبه در جلسه مشترک شورای گفت وگو دولت و بخش خصوصی و کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان افزود: سرمایه گذاری این سرمایه گذار چینی از طریق فاینانس و تهاتر انجام خواهد شد که از طریق دفتر سرمایه گذاری استانداری پیگیر این موضوع هستیم.

وی اظهار داشت: تلاش داریم تا با رفع مشکلات و آماده سازی زیر ساخت ها هر چه بیشتر به توسعه صادرات و درآمد ارزی کشور کمک کنیم.

وی افزود: نباید منتظر باشیم تجار استان های دیگر بیشتر از تجار استان گیلان از بسترها استفاده کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش گفت: سیاست ها باید بر مبنای صادراتی کردن کسب و کارهای کوچک باشد زیرا تولید صادرات محور و توسعه تجارت محور را بدنبال دارد.

مدیرکل صمت گیلان: ارتقاء وضعیت بندر آستارا در دستور کار سازمان توسعه تجارت قرار گرفته است

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز از پیگیری جدی برای ارتقاء وضعیت بندرآستارا خبر داد و اظهار داشت: در راستای هموارسازی بسترهای صادرات غیر نفتی، اعزام تیمی از سازمان توسعه تجارت در هفته گذشته مشکلات و امکانات لجستیکی بندر آستارا را به دقت آسیب‌شناسی کرده تا کمبود و نواقص آن برطرف شود.

تیمور پورحیدری مهمترین مشکلات بندر آستارا را کمبود امکانات گمرکی، عدم کامیون های متناسب محصولات صادراتی و عدم کد گمرکی عنوان کرد و افزود: با کارشناسی های انجام شده، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در اواخر هفته آینده در استان گیلان حضور خواهد یافت تا توافقات اجرایی برای اعتلای وضعیت بنادر گیلان به ویژه آستارا حاصل شود.

دبیر کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی گیلان به افزایش دو ماهه صادرات استان اشاره کرد و گفت: براساس گزارش گمرکات استان گیلان در دو ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۱۸ میلیون دلار صادرات صورت گرفته است.

مدیرکل صمت گیلان  ابراز امیدواری کرد که رویکرد صادرات گیلان با توجه به دستور جلسه امروز به سمت و سوی دانش بنیان شدن تولیدات صادراتی با شتابدهی و تسهیل در امور صادرات بیانجامد.

/انتهای پیام
 

کپی