اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

خشم رانندگان باعث افزایش تصادفات می شود

خشم رانندگان باعث افزایش تصادفات می شود

رئیس پلیس راه استان از ارتباط میان خشم در زمان رانندگی و افزایش تصادفات جاده ای خبر داد.

 به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ "اصغر زارع" بیان داشت: ارتباط معناداری میان خشم در زمان رانندگی و افزایش تصادفات جاده ای وجود دارد، در چند دهه گذشته شیوع خشم، پرخاشگری و رفتارهای خشونت آمیز در میان رانندگان افزایش یافته است. در برخی از پژوهش های انجام شده در این زمینه اصطلاح "خشم جاده ای" برای بیان تنوع گستره ای از رفتارها در جاده استفاده شده که بیانگر رفتار خصمانه یا تهاجمی یک راننده است .

وی افزود: رفتار پرخاشگرانه رفتاری بوده که بر پایه خشم و یا رفتاری که هدف از آن آسیب رساندن، ترساندن، تهدید کردن، تلافی کردن، تسلط یافتن و سایر روش های ابراز نارضایتی با رانندگان دیگر یا استفاده کنندگان از جاده است.
رئیس پلیس راه استان اصفهان با بیان اینکه مطالعات انجام شده در ایران بر بالا بودن استرس شغلی به عنوان یکی از مهم ترین علل خشم در رانندگی تأکید دارد، گفت: استرس در کار می تواند باعث ناراحتی های جسمی و روحی از جمله افزایش خطاهای انسانی گردد.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه عوامل استرس زای شغلی 37 درصد از حوادث و آسیب های ناشی از آن ها را مورد تأیید قرار داده، لازم است رانندگان عزیز استرس های خود را هنگام رانندگی کنترل کنند تا از حوادث جبران ناپذیر جلوگیری شود.

کپی