اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

الحشد الشعبی عراق اردوگاههای داعش در دیاله را منهدم کرد

الحشد الشعبی عراق اردوگاههای داعش در دیاله را منهدم کرد

به گزارش ایران آنلاین، نیروهای سازمان الحشد الشعبی (بسیج مردمی) عراق با انجام عملیاتی گسترده در مناطقِ حضور و تحرک بقایای گروه تروریستی داعش در استان دیاله در شرق این کشور، اردوگاه ها و مخفیگاههای آنها را منهدم کردند.

نیروهای الحشد الشعبی امروز (چهارشنبه) در چارچوب عملیات پاکسازی مناطق «حی العظیم» در دیاله، پناهگاه های گروه جنایتکار داعش را پاکساری و منهدم کردند.

سازمان الحشد الشعبی با انتشار بیانیه ای در این باره گزارش داد که نیروهای تیپ ۲۲ بسیج مردمی امروز در چارچوب عملیات نظامی، مخفیگاه های بقایای داعش در منطقه «المیته» در ناحیه العظیم استان دیاله را منهدم کردند. این مخفیگاه ها متشکل از چندین رشته کانال و محل بود که داعش از آنها برای عملیات آموزش و اختفای تروریست ها استفاده می کرد.

سازمان الحشد الشعبی عراق صبح امروز از آغاز عملیات امنیتی گسترده در مناطق حوضه رودخانه العظیم در استان دیاله با پشتیبانی ارتش و نیروی هوایی عراق خبر داد.

هدف از این عملیات تعقیب و جست وجوی بقایای گروه داعش و انهدام مخفیگاه های آنها با هدف پایان دادن به تهدیدهای تروریستی و دستیابی به امنیت و ثبات در این مناطق اعلام شد.

الحشد الشعبی برای نابودی و مقابله با تروریست های داعش ۶ تیپ رزمی در استان دیاله مستقر کرده است.

در ماه های گذشته بسیاری از سرکردگان داعش در نتیجه عملیات های ویژه نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی (بسیج مردمی) به دام افتاده یا به هلاکت رسیده اند.

الحشد الشعبی پیشتر اعلام کرد که ۶ نفر از خطرناک ترین تروریست ها را در استان دیاله دستگیر کرده است.

«صادق الحسینی» از فرماندهان الحشد الشعبی در این باره گفت که گروه های اطلاعاتی با هماهنگی نیروهای امنیتی این سازمان موفق شدند که در چند رشته عملیات ۶ تروریست خطرناک و معروف را که در مناطق مختلف استان دیاله در حال برنامه ریزی برای حملات خونین بودند، دستگیر کنند.

وی با اشاره به اینکه تروریست ها خطرناک ترین افراد در لیست تروریسم در مناطق شرقی عراق بودند، خاطرنشان کرد که دستگیری آنها ضربه ای مهلک و مهم به گروه تروریستی و جنایتکار داعش است.

الموسوی یادآور شد که دستگاه اطلاعات الحشد الشعبی به نتایج مهمی در کشف و شناسایی مخفیگاه ها و عناصر داعش در  چندین استان عراق دست یافته است.

با وجود شکست داعش در عراق همچنان بقایای این گروه تروریستی در بخش های از این کشور از جمله بغداد، پایتخت و استان های دیاله، نینوا، صلاح الدین، کرکوک و الانبار هر از گاهی با استفاده از اصل غافلگیری دست به تحرک و انجام عملیات های تروریستی کور علیه شهروندان و نظامیان عراقی می زنند.

سازمان الحشد الشعبی که با فتوای مرجعیت عالیقدر شیعه عراق و از دل قشرهای مختلف جامعه عراق برای مقابله با داعش متولد شده است، جزو مهم ترین نیروهای رزمی در نبرد با تروریست ها به شمار می رود.انتهای پیام/

 

کپی