اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

نیروگاه زباله سوز در کرج راه اندازی می شود

نیروگاه زباله سوز در کرج راه اندازی می شود

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت : تشریفات قانونی و اداری راه اندازی نیروگاه زباله سوز با سرمایه گذاری 30 هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در مرکز دفن زباله استان البرز در منطقه موسوم به حلقه دره در حال انجام است.

به گزارش ایران آنلاین ، محمدرضا خسروی در حاشیه بازدید اصحاب رسانه از مرکز دفن زباله شهرداری کرج در حلقه دره افزود: با تحقق این مهم در افق چند ساله زباله ها به جای دفن به صورت سنتی، طی فرایندی به جریان برق و بخار آب تبدیل می شوند و بسیاری از مشکلاتِ زیست محیطی موجود نیز مرتفع می شود.
وی تصریح کرد: به موازات اقدامات انجام شده برای نخستین بار و با استفاده از دانش و شیوه های علمی روز میزان شیرابه های پسماند در این مرکز با وجود افزایش حجم زباله های جمع آوری شده روند کاهشی پیدا کرده است.
خسروی اظهار داشت : اکنون کارخانه کمپوست شهرداری کرج که در گذشته در مرکز دفن زباله حلقه دره راه اندازی شده است به دلیل برخی مشکلات از جمله تجهیزات قدیمی و عدم توفیق پیمانکار مربوطه در ایفای تعهدات خود با تمام ظرفیت فعالیت نمی کند.
رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج تاکید کرد: اکنون به جد پیگیر راه اندازی خطوط این کارخانه با شهرداریهای استان مطالباتِ سازمان را به موقع بپردازند
خسروی در ادامه از سایر شهرداریهای استان خواست نسبت به پرداخت بموقع هزینه دفن زباله خود در این مرکز اقدام کنند تا خللی در تامین هزینه های نگهداری و توسعه ایجاد نشود.
خسروی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت دو محل نگهداری سگ‌های ولگرد و بلاصاحب در منطقه حلقه دره و باغستان کرج گفت: با وجود فعالیت این مرکز تعداد سگ‌های ولگرد در سطح شهرکرج همچنان رو به افزایش است.
وی خاطرنشان کرد: این روزها افزایش جمعیت سگ‌های بلاصاحب و آسیب‌هایی که به شهروندان به‌ویژه کودکان وارد می کنند که حل این معضل اجتماعی به رغم تلاش های انجام شده نیازمند عزم عمومی و مشارکت فعال سایر دستگاههای اجرایی است
خسروی اظهار کرد: بطور متوسط روزانه بین ۵۰ الی ۶۰ قلاده سگ بلاصاحب از سطح مناطق دهگانه شهر کرج جمع‌آوری شده و در این مراکز واکسیناسیون و عقیم‌سازی می‌شوند.
وی گفت : ظرفیت این دو مرکز در مجموع پذیرش بیش از یک هزار سگ ولگرد است که بعد از اقدامات لازم از جمله انگل زدایی و پلاک کوبی رها سازی می شوند.
وی یادآور شد:  طی سال جاری  80 میلیارد ریال اعتبار برای جمع آوری سگ‌های ولگرد در نظر گرفته ‌شده که بیش از 20 میلیارد ریال آن صرف تأمین غذای آنها  می‌شود.
بازدید اصحاب رسانه از مرکز حلقه دره کرج دومین برنامه از طرح اجرایی شهرداری کرج با نام  «پروژه گردی» صورت گرفت .
در اولین برنامه این طرح اصحاب رسانه از بوستان های در حال احداث توسط شهرداری کرج در مناطق مختلف این کلانشهر دیدن کردند.

کپی