اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
با مصوبه هیأت وزیران

مرکز آمار مجاز به استفاده از اطلاعات سازمان امور مالیاتی شد

مرکز آمار مجاز به استفاده از اطلاعات سازمان امور مالیاتی شد

به گزارش ایران آنلاین؛ دولت با صدور مجوزی به مرکز آمار ایران اجازه داد تا از ریزداده‌ها و اطلاعات موجود در پایگاه اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی کشور استفاده کند.

 اعضای دولت در جلسه صبح روز چهارشنبه هیأت وزیران به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی با صدور مجوز برای استفاده مرکز آمار ایران از ریزداده‌ها و اطلاعات موجود در پایگاه اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی کشور موافقت کردند.

هیأت وزیران با توجه به ضرورت استفاده از آمار و اطلاعات دستگاه‌های اجرایی برای تهیه و تدوین برنامه توسعه‌ای متوازن و نیز تکلیف دستگاه‌های اجرایی در ارایه ریزداده‌ها و اطلاعات آماری مورد نیاز مرکز آمار ایران، با هدف کاهش هزینه‌های اجرای طرح‌های آماری و زمان انتشار آنها، به مرکز آمار ایران اجازه داد از اطلاعات (ریزداده‌های) موجود در پایگاه اطلاعات موضوع ماده (۱۶۹) مکرر قانون مالیات‏‌های مستقیم، در حد نیاز و با رعایت طبقه‌بندی مربوط استفاده کند.

آیین نامه اجرایی استقرار چرخه بهره وری در دستگاه های اجرایی کشور به تصویب رسید

هیأت وزیران همچنین در راستای حکم مقرر در بند (و) تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور درخصوص ارتقای بهره وری در دستگاه‌های اجرایی و دستیابی به اهداف و انجام برنامه‌های پیش بینی شده در قانون ششم توسعه، آیین نامه اجرایی این بند از قانون را به تصویب رساند.

به موجب بند (و) تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و به منظور ارتقای بهره‌وری ودر دستگاه‌های اجرایی و دستیابی به اهداف و انجام برنامه‌های پیش بینی شده در قانون برنامه ششم توسعه، همه دستگاه‌های اجرایی موضوع قانون مدیریت خدمات کشوری موظفند تا پایان خرداد ماه سال ۱۴۰۱ برنامه‌های عملیاتی خود برای استقرار چرخه مدیریت و ارتقای شاخص های بهره‌وری در ستاد و واحدهای تابعه خود را ارایه و به تأیید سازمان تابعه ذی ربط سازمان اداری و استخدامی کشور برسانند.

تمدید اجرای آیین نامه مستثنی شدن کارکنان اماکن مذهبی از شمول موادی از قانون کار

هیأت وزیران با توجه به پایان مهلت پنج ساله تمدید آیین نامه مستثنی شدن خدام و کارکنان بقاع متبرکه، مساجد، حسینیه ها، تکایا، مدارس علوم دینی موقوفه و موقوفات عام غیرتولیدی از شمول موادی از قانون کار، با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص تمدید آیین نامه مذکور به مدت ۲ سال از تاریخ انقضای اعتبار آن موافقت کرد.

تعیین نماینده و اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح های مجلس

همچنین دولت ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح‌های مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری موضوعات مربوط تعیین کرد.انتهای پیام/


 

 

کپی