اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پایان تلخ یک جشن تولد با 7 کشته در شهریار

پایان تلخ یک جشن تولد با 7 کشته در شهریار
محمود غلامی خبرنگار

به دنبال انفجار و‌آتش سوزی در یک قهوه خانه در اندیشه شهریار ۳ کودک ، ۳زن و یک مرد بر اثرخفگی ناشی از دود تسلیم سرنوشت مرگباری شدند.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور در این ارتباط به خبرنگار ایران آنلاین گفت:  عصر روز گذشته به دنبال تماس با اوژانس ۴دستگاه امبولانس به شهرک مریم واقع در اندیشه شهریار اعزام شد که حادثه خبر از انفجار در جشن تولدی می داد که در ان براثر انفجار و‌اتش سوزی ناشی از گاز هلیوم بادکنک  ،قهوه خانه اتش گرفته و بر اثر دود غلیظ ۳کودک ،۳زن و یک مردم براثر خفگی جان باختند. 
حمیدعسگری پور دادستان شهریار نیز در این خصوص ،خفگی راعلت مرگ  افراد در آتش سوزی سفره خانه اندیشه عنوان کرد و گفت  :این سفره خانه در زیر زمین قرار داشت و نزدیک به ۱۵ پله به طرف پایین می‎خورد.
 وی افزود :بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد یک بادکنک حاوی گاز هلیوم دچار انفجار و اشتعال و در نهایت منجر به انتقال آتش سوزی در سطح رستوران شده است.
دادستان اضافه کرد:پس از شعله ‎ور شدن  آتش در فضا, متوفیان به سمت انتهای رستوران تا نزدیکی آشپزخانه فرار می‎کند ولی در نهایت در همین نقطه بر اثر خفگی جان خود را از دست می‎دهند.
حمید رضا دمرچی لو رییس سازمان آتش نشانی شهرداری شهریار هم در این خصوص گفت  :این حریق دریک کافه رستوران در زیر زمین  اتفاق افتاده ومتاسفانه ۷ نفر جان خودرا از دست دادند. 
رئیس آتش‌نشانی شهریار ادامه داد :در اولین ساعات این حریق دادستان وعوامل امدادی اورژانس در صحنه حضور پیدا کردند و موضوع حادثه هم در دست بررسی کارشناسی  است.

کپی