اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

۲۹ خبرنگار و ۲۰ مقام نظامی انگلیس در فهرست تحریم‌های روسیه

۲۹ خبرنگار و ۲۰ مقام نظامی انگلیس در فهرست تحریم‌های روسیه

به گزارش ایران آنلاین، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای فهرستی از خبرنگاران و مقامات نظامی انگلیس منتشر کرد که حق ورود به خاک این کشور را ندارند.

 وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد این کشور ده‌ها روزنامه‌نگار، نمایندگان رسانه‌ها و مقام نظامی انگلیس را از ورود به این کشور منع کرده است.

این وزارتخانه در بیانیه خود آورده است: مسکو در واکنش به تحریم‌های غرب و انتشار اخبار نادرست درباره روسیه، ۲۹ خبرنگار و فعال رسانه‌ای انگلیسی وابسته به شبکه‌های بی‌بی‌سی، اسکای نیوز و روزنامه‌های گاردین و تایمز را از ورود به خاک روسیه منع می‌کند.

بر اساس این بیانیه ۲۰ مقام انگلیسی دیگر مرتبط با برنامه‌های نظامی این کشور نیز از ورود به روسیه منع شدند.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود همچنین ذکر کرده است که خبرنگاران انگلیسی قید شده در لیست تحریم‌های مسکو کسانی هستند که به طور فعال در انتشار اخبار جعلی درباره روسیه و رویدادهای جنگ اوکراین نقش داشتند.

مسکو اعتقاد دارد این خبرنگاران با تفسیرهای اشتباه به روسیه هراسی در جامعه انگلیس دامن می‌زدند.

در فهرست تحریمی وزارت خارجه روسیه خبرنگاران، مجریان و سردبیران خبر روزنامه‌های دیگری مثل دیلی تلگراف، ایندیپندنت و گاردین نیز دیده می‌شوند.

در بین افراد مرتبط با صنایع دفاعی انگلیس مقاماتی مثل بنجامین کی رئیس ستاد نیروی دریایی انگلیس و جرمی کوین مقام ارشد شرکت‌های فضایی بی‌ای‌ای دیده می‌شوند.

/انتهای پیام

کپی