اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

استقرار واحدهای صنعتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران ساماندهی می‌شوند

استقرار واحدهای صنعتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران ساماندهی می‌شوند

به گزارش ایران آنلاین، با امضای معاون اول رئیس جمهور مصوبه دولت درخصوص ساماندهی استقرار شهرک ها و واحدهای صنعتی در محدوده ۱۲۰ کیلومتری تهران ابلاغ شد.

 هیات وزیران در جلسه ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ با هدف ساماندهی واحدهای صنعتی اطراف تهران براساس اصول زیست محیطی، پیشنهاد معاونت اجرایی رئیس جمهور درخصوص نحوه ساماندهی استقرار شهرک ها و واحدهای صنعتی و معدنی دارای پروانه بهره برداری در محدوده ۱۲۰ کیلومتری تهران را به تصویب رساند.

به موجب این مصوبه، توسعه واحدهای تولیدی موجود در شهرک ها و نواحی صنعتی دولتی و غیردولتی مصوب با تأیید سازمان حفاظت محیط زیست و در سقف منابع تخصیص یافته مجاز است.

همچنین صدور مجوز توسعه و نوسازی برای واحدهای دارای پروانه بهره برداری، کارت شناسایی و گواهی فعالیت صنعتی مستقر در خارج از شهرک ها و نواحی صنعتی در همان عرصه موجود و زنجیره تولید و با اخذ مجوز محیط زیستی در سقف منابع آب تخصیص یافته بلامانع است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز موظف است نسبت به بررسی و ابطال کارت های شناسایی، گواهی های فعالیت صنعتی و پروانه بهره برداری صنایع غیرفعال با اولویت بررسی صنایع مستقر در خارج از شهرک ها و نواحی صنعتی اقدام و اطلاعات مربوط را به سازمان حفاظت محیط زیست ارایه نماید.

صدور مجوز امضای موقت موافقتنامه حمل و نقل بین المللی جاده ای مسافر و کالا بین ایران و دانمارک

با امضای معاون اول رئیس جمهور، مصوبه مربوط به صدور مجوز امضای موقت موافقتنامه حمل و نقل بین المللی جاده ای مسافر و کالا بین ایران و دانمارک ابلاغ شد.

هیات وزیران در جلسه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱، به وزارت راه و شهرسازی اجازه داد نسبت به انجام مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه حمل و نقل بین المللی جاده ای مسافر و کالا بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت پادشاهی دانمارک اقدام نماید./انتهای پیام

کپی