اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

نماینده سازمان بهداشت جهانی:

ایران یکی از قویترین کشورها در دانش و تجربیات اهدای خون است

ایران یکی از قویترین کشورها در دانش و تجربیات اهدای خون است

به گزارش ایران آنلاین، نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران گفت: تلاش‌های ارزشمند سازمان انتقال خون ایران، این کشور را تبدیل به یکی از قویترین کشورها در سطح منطقه مدیترانه شرقی در امر دانش و تجربیات اهدای خون کرده است.

 دکتر سیدجعفر حسین روز سه شنبه در آیین گرامیداشت روز جهانی اهدای خون( ۲۴ خرداد برابر ۱۴ ژوئن )افزود: هر ساله کشورها در روز ۱۴ ژوئن ، روز جهانی اهداکننده را جشن می گیرند و تمرکز پویش امسال بر اهمیت همبستگی در اهدای خون است، اهدای خونی که هر ساله جان میلیونها انسان را نجات می دهد.

وی ادامه داد: خون و محصولات خونی به مدیریت مناسب زنانی که از خونریزی هنگام بارداری و زایمان رنج می برند ، کودکانی که مبتلا به کم خونی مزمن هستند، بیمارانی که مبتلا به بیماری‌های مادرزادی از جمله تالاسمی هستند و همچنین قربانیان فجایع، تصادفات و آسیب های جدی ها کمک می کند.

حسین خاطرنشان کرد: گرچه نیاز به خون همگانی است ولی بسیاری کشورها در منطقه مدیترانه شرقی با چالش در تامین خون کافی و در دسترس و تضمین کیفیت و سلامت خون خصوصا در موارد اورژانسی مواجه هستند.

وی ادامه داد:اهداکنندگان داوطلب و بدون چشمداشت تنها تضمین کنندگان خون کافی هستند که می توانند نیازهای بیماران را با اهدای مستمر خون خود، تامین کنند.

نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران گفت :روز جهانی اهداکننده برای خدمت رسانی به اهدافی همچون تقدیر از اهداکنندگان داوطلب بدون چشمداشت مالی برای اهدای نجاتبخش خون آنها ، افزایش آگاهی‌ها به نیاز همگانی به خون سالم در ارائه مراقبت های بهداشتی و نقش حیاتی اهدای داوطلبانه مستمر در رسیدن به هدف دسترسی همگانی به سلامت تعیین شده است.

حسین تاکید کرد:این پویش دولت ها، مقامات ملی در سلامت و مراکز ملی انتقال خون را به عمل فرا می خواند. آنها باید منابع کافی ، سیستم ها و زیرساخت‌ها را برای افزایش جمع آوری خون از اهداکنندگان داوطلب و مستمر راه اندازی کنند و مراقبت با کیفیت از اهداکنندگان را فراهم کنند و استفاده بالینی مناسب از خون را ارتقا دهند و سیستم هایی را برای نظارت و مراقبت از چرخه انتقال خون تاسیس کنند.

وی افزود:سازمان جهانی بهداشت از تمامی کشورها در تمامی مناطق می خواهد که از افرادی که خون اهدا می کنند، تقدیر کند و افرادی را که هنوز اقدام به اهدای خون نکرده اند را به این امر ترغیب کند.

نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران گفت: سازمان انتقال خون ایران که مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت نیز است، در امر بهبود دسترسی بیماران نیازمند به خون و محصولات خونی سالم بسیار سخت تلاش می کند.

حسین گفت :تلاش‌های ارزشمند سازمان انتقال خون ایران ، ایران را تبدیل به یکی از قویترین کشورها در سطح منطقه مدیترانه شرقی در امر دانش و تجربیات اهدای خون کرده است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم که همکاری هایمان را با سازمان انتقال خون در زمینه تشریک دانش با سایر کشورهای منطقه ، تقویت کنیم.انتهای پیام/

 

کپی