اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

استفاده از دانش و فناوری های روز در بخش کشاورزی ضروری است

استفاده از دانش و فناوری های روز در بخش کشاورزی ضروری است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ورود شرکت های دانش بنیان به بخش کشاورزی و استفاده از دانش و فناوری های روز علاوه بر پایداری تولید و کاهش هزینه ها ، افزایش بهره وری در این بخش را به همراه دارد.

به گزارش خبرنگار ایران آنلاین سید جواد ساداتی نژاد روز سه شنبه در آیین افتتاح پارک علم و فناوری کشاورزی و منابع طبیعی در کرج افزود: این پارک می تواند مکانی مناسب برای استقرار و فعالیت شرکت های دانش بنیان و استفاده از تولیدات و توانمندیهای آنها در بخش کشاورزی باشد.
وی تصریح کرد: لازم است این مهم  با راه اندازی دهکده‌ها و مزارع نوآوری و نواحی علم و فناوری  با کمک وزارت علوم و تحقیقات فناوری و معاونت علم و فناوری رئیس جمهور توسعه یابد.ساداتی نژاد با دعوت از نخبگان بویژه جوانان ، دانشگاهیان و محققان جهت ورود به بخش کشاورزی اظهار داشت: بطور یقین ورود این نخبگان به بخش کشاورزی آینده روشنی را در این عرصه رقم خواهد زد .

وزیر کشاورزی همچنین با اشاره به برنامه های حمایتی این وزارتخانه و سازمانهای تابعه آن از شرکت های فعال در این حوزه گفت:  اتفاقاتی که در حوزه امنیت غذایی در جهان بعد از جنگ اوکراین رخ داده بیانگر  این واقعیت است که تولید کالاهای اساسی در داخل کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران و پایداری امنیت غذایی بسیار حائز اهمیت است.
وی با بیان اینکه پیام شعار امسال مقام معظم رهبری در بحث تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی و تاکید بر حوزه تولیدات داخلی است ، افزود: از ابتدای سال با افزایش قیمت خرید تضمینی گندم این پیام را دولت به کشاورزان داد که از تولیدات اساسی و غلات  در کشور حمایت می‌کند.
ساداتی نژاد تصریح کرد: در حوزه دام سبک و سنگین و همچنین طیور نیز با تولید قراردادی پیش خواهیم رفت تا تولیدکننده کشورمان  بدون دغدغه بر حوزه تولید تمرکز کند.وی با تاکید بر اینکه استفاده از دانش و فناوری های روز در بخش کشاورزی موجب پایداری تولید در این حوزه خواهد شد اظهار داشت:  در حوزه صادرات نگاه کلی ما این است که محصولات آب بر با کشت فرا سرزمینی تولید و وارد کنیم، ضمن اینکه محصولاتی که در داخل کشور تولید می‌شوند راهبردی و کم آب بر باشند.

کپی