اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

در سال ۱۴۰۰ صورت گرفت:

پرداخت ۲۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی توسط بانک کشاورزی

پرداخت ۲۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی توسط بانک کشاورزی
فاطمه صنیعی وحید خبرنگار

مدیر شعب بانک کشاورزی استان همدان گفت: پرداخت ۲۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در سال گذشته زمینه ایجاد ۹ هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی را در سطح استان فراهم کرده است. همدان

  به گزارش ایران آنلاین، هوشنگ حیدرنژادیان افزود: ۵۰ درصد تسهیلات اشتغال روستایی طی سال گذشته به بانک کشاورزی اختصاص یافت که این امر نشان از توانمندی این بانک در حوزه اشتغالزایی دارد.

وی ادامه داد: همچنین طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه و پرداخت سرمایه در گردش به واحد‌های دام و طیور به بانک کشاورزی محول شده است.

حیدرنژادیان با بیان اینکه تولید، اشتغال و کارآفرینی اولویت بانک کشاورزی است، ادامه داد: در راستای اجرای طرح دامدار کارت از ۲۱ اردیبهشت امسال تاکنون ۶۶۴ فقره تسهیلات به ارزش ۶۷۳ میلیارد ریال پرداخت شده، ضمن اینکه ۸۴۴ میلیارد ریال نیز به عنوان غرامت خسارت دیدگان بخش کشاورزی و باغات استان طی سال زراعی پرداخت شده است.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان همدان گفت:  از ابتدای سالجاری تاکنون پنج هزار و ۵۲۶ میلیارد ریال تسهیلات (بخش‌های مختلف) در قالب پنج هزار و ۳۰۲ فقره پرداخت شده که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته از نظر تعداد ۹۵ درصد و از نظر مبلغ هم ۱۳۱ درصد افزایش داشته است.

به گفته وی،  این تسهیلات در قالب ازدواج و فرزند آوری، رونق تولید، اشتغالزایی، صندوق توسعه ملی، بند الف تبصره ۱۸، کمیته امداد، بهزیستی، بنیاد شهید و مکانیزاسیون کشاورزی پرداخت شده است.

حیدرنژادیان اظهار داشت: بانک کشاورزی استان همدان در سال جاری ۲۵۶ فقره تسهیلات ازدواج به میزان ۳۴۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال را به زوج‌های جوان پرداخت کرده است.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان همدان با اشاره به مشارکت در ساخت سد گرین نهاوند، بیان کرد:  یک هزار و ۷۲۲ میلیارد ریال اعتبار و مشارکت در اجرای طرح آب و خاک و قنوات شهرستان قروه درگزین به ارزش ۹۵۰ میلیارد ریال را از دیگر فعالیت‌های مشارکتی بانک کشاورزی در استان همدان برشمرد.

به گفته وی، سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال مانده مطالبات غیر جاری و معوقات بانک کشاورزی استان همدان است که هشت درصد مجموع پرداختی را شامل می‌شود.

کپی