اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

معاون اجرایی رئیس جمهور وارد استان فارس شد

معاون اجرایی رئیس جمهور وارد استان فارس شد

به گزارش ایران آنلاین، معاون اجرایی رئیس جمهور برای نظارت میدانی و بررسی آخرین وضعیت پیشرفت و تحقق مصوبات سفر استانی آیت‌الله رئیسی و رفع موانع احتمالی و تسریع در روند اجرا وارد استان فارس سفر کرد.

سید صولت مرتضوی در بدو ورود به فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز از سوی محمدهادی ایمانیه استاندار فارس مورد استقبال قرار گرفت.

بازدید از طرح آزادراه شیراز - اصفهان، بازدید از کارخانه آزمایش مرودشت و کارخانه کاغذسازی زاگرس، دیدار با آیت‌الله لطف‌الله دژکام نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز و حضور در جلسه پیگیری مصوبات از برنامه‌های سفر یک روزه مرتضوی به این استان است.

رئیس‌جمهور ۲۲ مهرماه سال ۱۴۰۰ به استان فارس سفر و در پایان هفتمین سفر استانی اعلام شده بود که در این سفر، یکصد مصوبه با حدود ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار برای گره‌گشایی از مسایل استان فارس و شتاب بخشی به طرح‌های اولویت‌دار و پروژه‌های نیمه تمام این استان اختصاص یافته است.

این یکصد مصوبه شامل ۲۵ مصوبه در حوزه راه و شهرسازی،۶ مصوبه در حوزه جهاد کشاورزی، ۱۳ مصوبه در حوزه وزارت نیرو، ۹ مصوبه در حوزه وزارت نفت و ۱۲ مصوبه در حوزه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

آیت الله رئیسی در طول ۹ ماه اخیر به ۲۴ استان‌ کشور شامل خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان‌ جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، اردبیل، سمنان، زنجان، لرستان، یزد، قم، هرمزگان، گیلان، گلستان، مازندران، خراسان‌ رضوی، البرز، قزوین، آذربایجان غربی و شرقی و تهران سفر کرده است.

استان‌های کرمانشاه، اصفهان، بوشهر، خراسان شمالی، کردستان، کرمان و مرکزی مقصد سفرهای بعدی رئیس جمهور است.

معاون اجرایی رئیسی هم طی امسال برای پیگیری و نظارت میدانی بر پیشرفت و تحقق مصوبات و دستورات رئیس جمهور، تاکنون به استان‌های خوزستان، زاهدان، سمنان، یزد و خراسان جنوبی سفر کرده است که هفته گذشته در دومین سفرش به استان خوزستان برای طرح توسعه شهرستان‌های آبادان و خرمشهر و همچنین بازدید از حادثه متروپل به آبادان سفر کرده بود. 

معاون اجرایی رئیس جمهور پیش تر اعلام کرده بود که تاکنون مصوبات ١٧ استان قطعی و ابلاغ و پیش‌بینی‌های لازم برای ابلاغ اعتبارات ۱۰ استان دیگر هم انجام شده است که بعد از عبور از تأمین منابع برای هدفمندی به پروژه‌های عمرانی تخصیص داده می‌شود.انتهای پیام/

 

 

کپی