اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

توسعه اقتصادی قزوین برپایه کشاورزی قرار دارد

توسعه اقتصادی قزوین برپایه کشاورزی قرار دارد
معصومه قاسمی خبرنگار

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین گفت: محور توسعه اقتصادی استان قزوین بر پایه کشاورزی قرار دارد و همه دستگاه ها باید در این راستا همکاری و تعامل داشته باشند .

به گزارش ایران آنلاین ، مهدی رجحانی در حاشیه مراسم افتتاح یک سامانه آبیاری موضعی در روستای رحمت آباد بوئین زهرا که با حضور معاون وزارت جهاد کشاورزی همراه بود، گفت: یکی از مواردی که می‌تواند به تبدیل ظرفیت‌های بالقوه بخش کشاورزی کمک کند جذب سرمایه‌های عظیم است که باید در استان عملیاتی شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین یاد آور شد : بزرگترین دشت یکپارچه کشور در استان قزوین قرار دارد و زیر ساخت‌های کشاورزی این استان متعلق به قبل از پیروزی انقلاب است که نشان از قدمت دیرینه این موضوع دارد. 

وی بیان کرد: ظرفیت دشت قزوین در توسعه بخش کشاورزی ۱۰ برابر کارهای انجام شده است که برای شکوفایی باید در اولویت سیاست‌های استان قرار گیرد. 

این  مقام مسئول خاطرنشان کرد: رهبری بر کشاورزی دانش بنیان اشاره داشته و رئیس جمهوری نیز در سفر به استان این مهم را متذکر شدند و ما هم نباید از آن غافل شویم . 

وی خاطر نشان کرد: جذب سرمایه های کلان برای تبدیل ظرفیت‌های بالقوه بخش کشاورزی بسیار ضروری است و باید بستر این کار مهم در استان مهیا و تسهیل شود.

وی در پایان اظهار کرد :امیدواریم با اجرای طرح های مهم در دشت قزوین شکوفایی ظرفیت های آن به اقتصاد و اشتغال کشور نیز کمک کند. 
 

کپی