اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

رشد 144 درصدی پرداخت تسهیلات در بانک کشاورزی خراسان جنوبی

رشد 144 درصدی پرداخت تسهیلات در بانک کشاورزی خراسان جنوبی
محمد قربانی خبرنگار

ازابتدای امسال تا20خردادماه بیش از 5 هزار فقره تسهیلات به مبلغ 4هزارو 300میلیارد ریال پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ازنظرتعداد تسهیلات 53 درصدو ازنظرمبلغ پرداختی 144 درصد رشدداشته است.

 به گزارش ایران آنلاین ، حسین مودی صبح امروز به مناسبت هشتاد و نهمین سالگرد تاسیس بانک کشاورزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت:بخش اعظم تسهیلات پرداختی در سال جاری مربوط به طرح مردمی سازی یارانه ها بوده به طوری که از ابتدای آغاز این طرح از سوم خرداد ماه تا روز گذشته تعداد 876 فقره تسهیلات به مبلغ 903 میلیارد ریال پرداخت شده است.
مدیر ستادی بانک کشاورزی خراسان جنوبی با تبریک سالگرد تاسیس بانک کشاورزی گفت: همکاران ما در شعب منتخب ارائه دهنده خدمت مذکور (شعب اعتباری و روستایی) تا زمان حضور مشتری در ساعت غیر اداری ،آماده خدمات دهی هستند
وی افزود:بانک کشاورزی استان خراسان جنوبی در حال حاضر دارای رتبه یک کشور در پرداخت تسهیلات بند الف تبصره 18  و درصد جذب اعتبار آن است .بطوری که از ابتدای سال تا کنون200  فقره پرونده تسهیلات بند الف تبصره 18 به مبلغ1100  میلیارد ریال توسط شعب پرداخت گردیده که در این حوزه نیز شاهد رشد چشمگیر در تعداد تسهیلات و مبلغ آن هستیم.
مودی گفت:عملکرد بانک کشاورزی در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ای همچون تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی بسیار مطلوب بوده و در مدت یاد شده 229 فقره تسهیلات ازدواج به مبلغ 325 میلیارد ریال پرداخت که در این حوزه شاهد رشد 69 درصدی در مبلغ تسهیلات هستیم.
مدیر ستادی بانک کشاورزی خراسان جنوبی همچنین گفت:  پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی با 162 فقره پرونده به مبلغ 72 میلیارد ریال دارای رشد 195 درصدی در تعداد تسهیلات و رشد 474 درصدی در مبلغ آن می باشد.
وی افزود: بانک کشاورزی به منظور همراهی با تولیدکنندگان خسارت دیده از عوامل قهری از ابتدای ابلاغ بند خ ماده 33 تا کنون، امکان بهره مندی قریب به 7600 نفر به مبلغ 3200 میلیارد ریال از مساعدتهای قانونی بند مذکور را فراهم نموده است.
مودی بیان کرد: صندوق بیمه کشاورزی استان نیز به عنوان بخش حمایتی در حوزه محصولات کشاورزی و دامی از ابتدای سال زراعی(مهر 1400)تا کنون بیش از 63 هزار راس انواع دام،بیش از 17 هزار هکتار محصولات باغی،بیش از 12هزار هکتار محصولات زراعی و بیش از 28 میلیون قطعه طیور را تحت پوشش قرار داده و تا کنون مبلغ 760 میلیارد ریال غرامت به بیمه شدگان خسارت دیده پرداخت نموده است.
انتهای پیام/

کپی