اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

استاد دانشگاه بهشتی: نامه ۶۱ اقتصاددان را امضا نکردم/ اسم مرا بدون اجازه نوشتند

استاد دانشگاه بهشتی: نامه ۶۱ اقتصاددان را امضا نکردم/ اسم مرا بدون اجازه نوشتند

به گزارش ایران آنلاین، پس از گذشت چند روز از انتشار نامه سیاسی ۶۱ استاد اقتصاد، ویدا ورهرامی استاد اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی که نامش به عنوان نویسنده نامه ذکر شده بود از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرد.

 در روزهای گذشته نامه‌ای با عنوان نامه ۶۱ اقتصاددان در مورد شرایط اقتصادی و اجتماعی ایران در رسانه‌های مختلف منتشر شد که در این نامه ریشه مشکلات اقتصادی کشور را سیاسی و مربوط به این حوزه می‌دانستند و نویسندگان نامه سعی کرده‌اند که مشکلات کنونی اقتصاد کشور را به موضوعاتی همچون اف ای تی اف و برجام نسبت دهند و ابتدای این نامه هم مکتب اقتصادی خود را نهادگرا معرفی کردند.

پس از گذشته چند روز از انتشار این نامه و ایجاد حاشیه‌های فراوان در فضای مجازی، برخی از اساتید که اسامی آنها به عنوان امضاکننده نامه آورده شده از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کردند و هنوز معلوم نشده است که چه ابعاد پنهانی پشت چنین متنی بوده است.

در این خصوص ویدا ورهرامی استاد اقتصاد و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی اظهار کرد: بنده به هیچ عنوان از چنین نامه‌ای خبر نداشتم و هرگز این نامه را امضا نکرده‌ام و از متولیان این کار خواهشمندم که به سرعت نام بنده را از این نامه پاک کنند.

وی افزود: زمینه تخصصی بنده در حوزه اقتصاد انرژی است و کاملاً با موضوع و محتوای نامه تفاوت دارد ضمن اینکه اینجانب به هیچ عنوان نهادگرا نیستم که در ابتدای نامه ذکر شده است و هیچ تعهدی به متنی که در اینجا نگارش شده، ندارم و هرگز با انتشار این نامه موافقت نخواهم کرد.انتهای پیام/

 

کپی