اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

رژیم صهیونیستی در قتل روزنامه نگاران پیشتاز جهان است

رژیم صهیونیستی در قتل روزنامه نگاران پیشتاز جهان است

به گزارش ایران آنلاین، بر اساس تحقیقی که توسط موسسه آمریکایی «کانتر کارنتس» (Contercurrents) انجام شده، رژیم صهیونیستی در قتل، نقض حقوق و بازداشت روزنامه نگاران رتبه نخست را در جهان دارد.

 تارنمای «صوت بیروت» به نقل از این موسسه نوشت که «اسرائیل با اختلاف زیاد در مقایسه با دیگر کشورها که شاهد جنگ‌ و جنایت مستمر یا فعالیت باندهای مواد مخدر و جنایتکار هستند، در زمینه قتل روزنامه‌نگاران در رتبه نخست جهان قرار دارد.

این تحقیق نشان می دهد که «بر اساس میانگین شمار روزنامه نگاران کشته شده به ازای هر ۱۰ میلیون نفر در سال، کشتار روزنامه نگاران توسط رژیم جنایتکار اسرائیل در فلسطین اشغالی ۷۳.۴ برابر بیشتر از کل جهان است و در این زمینه در صدر قرار دارد.»

رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۰۰ تاکنون ۵۵ روزنامه نگار فلسطینی را حین انجام کار روزنامه نگاری به شهادت رسانده که آخرین آنها «غفران وراسنه» است که اول خردادماه بر اثر اصابت گلوله نظامیان اشغالگر در اردوگاه آوارگان «العروب» واقع در شمال «الخلیل» به شهادت رسید.

نظامیان رژیم صهیونیستی ۲۱ اردیبهشت گذشته نیز در جنایت دیگر که موج محکومیت جهانی به راه انداخت، «شیرین ابوعاقله» خبرنگار شبکه الجزیره قطر را هنگام پوشش خبری در پی یورش صهیونیست ها به اردوگاه پناهندگان جنین در کرانه باختری اشغالی را به   گلوله بستند و به شهادت رساند.

وی کلاه و جلیقه ای به سر داشت که به وضوح او را به عنوان یک روزنامه نگار معرفی می کرد.

بسیاری از کشورها، نهادها و سازمان های بین المللی در واکنش به قتل ابوعاقله با محکوم کردن این جنایت صهیونیست ها، خواستار پاسخگویی رژیم صهیونیستی در قبال این وحشیگری و انجام تحقیقات در این باره شدند.انتهای پیام/

 

کپی