اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
دبیر اولین جشنواره نه به اعتیاد تاکید کرد :

آگاهی سازی مهمترین راهکار پیشگیری از مصرف مواد مخدر

آگاهی سازی مهمترین راهکار پیشگیری از مصرف مواد مخدر
مهین رحمانی خبرنگار

آیین اختتامیه اولین جشنواره مرا دریاب(نه به اعتیاد) ویژه تجلیل از منتخبین با حضور فرمانده قرارگاه نجف اشرف کرمانشاه، جانشین فرمانده سپاه نبی اکرم (ص)، استاندار کرمانشاه، ریاست دانشگاه رازی کرمانشاه، مدیران کل ادارات، منتخبین و خانواده های آنها در سالن اجتماعات بعثت کرمانشاه برگزار شد.

 به گزارش ایران آنلاین ، سرهنگ شهریار محمدی« دبیر اولین جشنواره نه به اعتیاد در این مراسم جامعه را خانه دوم انسان ها دانست و با اشاره به اینکه سالهاست جامعه درگیر سو مصرف مواد مخدر است، افزود: اگر جامعه مورد آسیب قرار گیرد خانواده از گزند آن مصون نمی ماند.

 محمدی در ادامه گفت: امروز بر همگان آشکار است، که پیشگیری مقدم تر از درمان است و در امر پیشگیری مهمترین آن آگاهی سازی افراد جامعه  است.
دبیر اولین جشنواره مرا دریاب( نه به اعتیاد) افزود: معاونت اجتماعی در سال گذشته با هدف پیشگیری پای کار آمد و مسوولین اولین جشنواره را برگزار کردند که امروز شاهد اختتامیه آن هستیم، در این راستا پوستر فوق در اختیار دانشگاه ها، مدارس و ... قرارگرفت.
محمدی با اشاره به اینکه این جشنواره در دو بخش کودک و نوجوان برگزار شد، در ادامه گفت: در این جشنواره ۸۰۰ اثر به دبیرخانه ارسال شد که ۴۰۰ اثر برگزیده شدند و از بین آنها ۳۸ اثر برتر شناخته شده که امروز از آنها تقدیر می شود.
این مسوول برگزاری جشنواره را در پنج محور آینده ات را در یاب، مراقب فرزندت باش، حامی فرزند خود باشیم، دستم را بگیر و مرا رها کن( ویژه فروشندگان مواد مخدر) عنوان کرد.

جانشین فرمانده سپاه نبی اکرم (ص)گفت:انشالله هر سال شاهد اینگونه جشنواره ها در استان باشیم . 
همچنین در ادامه سردار مسعود قنبری « جانشین فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) در این مراسم ضمن آرزوی ریشه کنی معضل اعتیاد، گفت: جامعه مانند همه سیستمها نیاز به تعادل دارد و در این راستا حتما باید اعضای جامعه با هم هماهنگ باشند.
سردار قنبری معتقد است  همه کشورها باید در زمینه مبارزه با مصرف موادمخدر تلاش کنند تا افراد جامعه گرفتار این بلایای خانمانسوز نشوند . 
لازم به ذکر است: در پایان مراسم از ۳۸ منتخب جشنواره تقدیر شد./ 

کپی