اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

خسارت میلیونی شرکت‌های فنلاندی بعد از بسته شدن حریم هوایی روسیه

خسارت میلیونی شرکت‌های فنلاندی بعد از بسته شدن حریم هوایی روسیه

به گزارش ایران آنلاین، دولت روسیه در اقدامی تلافی جویانه حریم هوایی خود را به روی خطوط هوایی فنلاند بست. شرکت‌های هوایی می‌گویند این اقدام خسارت قابل توجهی برای دولت فنلاند به همراه خواهد داشت.

 روزنامه فنلاندی ایلتالتی در گزارشی نوشت بسته شدن حریم هوایی روسیه به روی هواپیماهای این کشور منجر به مشکلات متعدد و هزینه‌های بالایی برای خطوط هوایی و دولت این کشور می‌شود.

این روزنامه در گزارش خود به این نکته اشاره کرد که تغییر مسیر هواپیماهای فنلاندی که پیشتر از حریم هوایی روسیه عبور می‌کردند، می‌تواند ماهیانه هزینه‌ اضافی معادل 1.5 میلیون یورو در پی داشته باشد.

این روزنامه به نقل از ماتس آندرس نیبرگ رئیس کنترل ترافیک هوایی فنلاند ماتس نوشت: تحریم هوایی روسیه هزینه‌های میلیونی برای همسایه‌های اروپایی خود خواهد داشت.

پس از آنکه بعضی از کشورهای اروپایی از جمله فنلاند حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای روسی بستند، دولت روسیه در اقدامی تلافی جویانه آسمان خود را به روی خطوط هوایی اروپایی مسدود کرد.

نیبرگ گفت: تحریم هوایی روسیه منجر به کاهش تعداد پروازهای شرکت‌های فنلاندی شده است که خسارت قابل توجهی متحمل این شرکت‌ها خواهد کرد.

بسیاری از پروازهای خارجی هم که از آمستردام و کپنهاگ به آسیا می‌رفتند، قبلاً از فضای فنلاند عبور می‌کردند و این کشور سود قابل توجهی از این فرآیند ناوبری می‌برد ولی حالا با ممنوعیت حریم هوایی روسیه این پروازها باید از مسیرهای دیگری مثل قطب شمال عبور کنند.

/انتهای پیام 

کپی