اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

اولیانوف: فرصت‌ ازسرگیری مذاکرات وین وجود دارد

اولیانوف: فرصت‌ ازسرگیری مذاکرات وین وجود دارد

به گزارش ایران آنلاین، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین وقفه ایجاد شده در روند مذاکرات درباره توافق هسته ای ایران را تصمیم اشتباهی از جانب طرف‌های غربی دانست و درعین حال گفت که هنوز فرصت هایی برای ازسرگیری گفت وگوها وجود دارد.

 اولیانوف روز گذشته در گفت و گو با شبکه "روسیه ۲۴" گفت: "۱۰ ژوئن(۲۰ خرداد ۱۴۰۱) دقیقاً سه ماه از لحظه توقف مذاکرات وین می گذرد. فکر می کنم تعلیق مذاکرات تصمیم اشتباهی بود که توسط  اتحادیه اروپا و هیات های غربی  گرفته شد در صورتی که نیازی به این کار نبود.

وی افزود: واقعیت این است که در ۱۰ مارس، پیش نویس موافقتنامه بر سر بازگرداندن کامل توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌ها، بیش از ۹۹ درصد مورد توافق قرار گرفته بود وفقط برخی مسائل کوچک باقی مانده بود که توافق در مورد آنها نیز در مدت یک یا دو روز قابل انجام بود.

نماینده دائم روسیه در وین افزود: اکنون لازم است مذاکرات وین از سر گرفته شود. البته، در شرایط کنونی، وضعیت متفاوت است به خصوص که پس از تصویب قطعنامه اخیر از سوی شورای حکام درباره ایران، فکر می کنم دست کم یک وقفه دیگر این بار از سوی ایران ایجاد خواهد شد. اما روند مذاکرات باید از سر گرفته شود.

اولیانوف تاکید کرد که هنوز فرصت هایی برای از سرگیری مذاکرات وین وجود دارد.


انتهای پیام/

 

کپی