اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

آمار ابتلا به کرونا در انگلیس دوباره اوج گرفت

آمار ابتلا به کرونا در انگلیس دوباره اوج گرفت

به گزارش ایران آنلاین، تازه‌ترین داده‌های آماری در انگلیس نشان می‌دهد که موارد ابتلا به کرونا در این کشور برای نخستین بار طی دو ماه گذشته روند صعودی در پیش گرفته است.

 بر اساس اعلام مرکز آمار ملی انگلیس، تست کرونا بالغ بر ۹۹۰ هزار نفر در این کشور، طی هفته گذشته مثبت بوده است. این رقم در هفته قبل از آن در محدوده ۹۵۳ هزار نفر بوده است.

گقته می‌شود که این افزایش احتمالاً ناشی از شیوع انواع جدیدتر سویه اومیکرون موسوم به BA.۴ و BA.۵ است. تحقیقات اولیه نشان می دهد که انواع BA.۴ و BA.۵ درجه ای از "فرار ایمنی" دارند؛ به این معنی که سیستم ایمنی بدن دیگر نمی تواند ویروس را تشخیص دهد یا با آن مبارزه کند.

این اولین باری است که موارد ابتلا از فروردین ماه گذشته که سویه اومیکرون شایع شد، هر هفته افزایش یافته است.

داده‌های آماری نشان می‌دهد که شمار مبتلایان در تمام مناطق انگلستان (انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی) رو به رشد بوده است.

مرکز آمار ملی انگلیس روز جمعه در توئیتی نوشت: تخمین زده می شود تا ۲ ژوئن ۲۰۲۲ از هر ۷۰ نفر یک نفر (بدون احتساب بیمارستان ها، خانه های مراقبت یا موسسات عمومی) در انگلیس به کووید مبتلا شده اند. این رقم معادل ۷۹۷ هزار و ۵۰۰ نفر است.

دکتر جیمی لوپز برنال، عضو ارشد آژانس امنیت بهداشت انگلیس هشدار داد که آمارهای واقعی ممکن است بیشتر از ارقام ارائه شده باشد چون جمع‌آوری داده‌ها به دلیل تعطیلات جشن‌های سلطنتی با تاخیر مواجه شد.

مراسم هفتادمین سالگرد سلطنت الیزابت دوم هفته پیش با حضور صدها هزار نفر در لندن برگزار شد. مقامات بهداشتی بیم آن را دارند که برگزاری این مراسم باعث تشدید شیوع کرونا شده است.

آمار مبتلایان به کرونا در انگلیس در حالی دوباره اوج گرفته است که دولت انگلیس فروردین ماه گذشته با وجود شمار زیاد جان باختگان به نسبت جمعیت این کشور، همه محدودیت‌های کرونایی را لغو کرد. بر اساس اعلام وزارت بهداشت انگلیس آزمایش رایگان کرونا برای عموم از روز جمعه (۱۲ فروردین) متوقف و صرفا به افرادی که دارای علائم کرونایی هستند توصیه شده در خانه بمانند و از تماس با افراد دیگر خودداری کنند تا بهبود یابند. گفته می‌شود که آزمایش رایگان کرونا در کنار محدودیت‌های ناشی از این بیماری، بالغ بر ۱۵.۷ میلیارد پوند برای دولت هزینه داشته است.

سازمان خدمات ملی بهداشت انگلیس سه روز بعد (۱۵ فروردین) اعلام کرد که  ۹ نشانه جدید را به فهرست رسمی علایم کرونایی اضافه کرده است. این نهاد بهداشتی انگلیس افزود که علائم ویروس جدید، بسیار شبیه به علائم سایر بیماری ها مانند سرماخوردگی و آنفولانزا است.

اما نکته جالب اینجاست که طبق مطالعات صورت گرفته در انگلیس، حساسیت مردم این کشور نسبت به ابتلا به کرونا به میزان زیادی کاهش یافته و آن‌ها با توجه به شرایط جدید ناشی از جنگ در اوکراین و افزایش قیمت مواد غذایی در این کشور، نگران وضعیت مالی خود هستند.

/انتهای پیام

 

کپی