اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

آیین یادبود جانباختگان قطار مشهد- یزد برگزار شد

آیین یادبود جانباختگان قطار مشهد- یزد برگزار شد

به گزارش ایران آنلاین، آیین یادبود جانباختگان حادثه قطار مشهد به یزد پنجشنبه شب با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد و جمعی از مردم و مسئولان در آستان مقدس امامزاده سیدجعفر محمد (ع) برگزار شد.

در این مراسم که جمعی از خادمان حضرت امام رضا (ع) حضور داشتند چندین برنامه متنوع فرهنگی و مذهبی به مناسب دهه کرامت و بزرگداشت یاد و خاطره جانباختگان سانحه قطار مشهد به یزد برگزار شد.

در این آیین ابتدا حجت‌الاسلام شهاب مرادی یکی از کارشناسان خانواده در خصوص اهمیت رعایت ایمنی در ابعاد زندگی به خصوص در حوزه فرهنگی و وظایف نسل جوان در مقابل پیشگیری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی مطالبی ارائه کرد.

در ادامه زینب سلیمانی فرزند شهید حاج قاسم سلیمانی، یاد و خاطره شهیدان و پدرش را گرامی داشت و به ذکر خاطرات مختلف در خصوص سردار دل‌ها و همچنین به اهمیت حضور بانوان در صحنه و حراست از ارزش‌های انقلابی تاکید کرد.

در ادامه  این آیین معنوی تعدادی از مداحان اهل بیت عصت و طهارت (ع) به ذکر مصائب ائمه طاهرین (ع) پرداختند و همچنین پرچم بارگان مقدس حضرت امام رضا (ع) با حضور خادمان آن امام همام (ع) در فضای امامزاده به اهتزار در آمد و یاد جانباختگان اخیر گرامی داشته شد.

در دهه کرامت امسال ۴۰۰ برنامه در استان یزد اجرا شده است .

پزشکی قانونی استان یزد اعلام کرد که تاکنون هشت پیکر قربانیان حادثه قطار مشهد-یزد شناسایی شدند.


انتهای پیام/

 

کپی