اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

ائمه جمعه، کانون اصلی شوراهای فرهنگ عمومی هستند

ائمه جمعه، کانون اصلی شوراهای فرهنگ عمومی هستند

محمدمهدی اسماعیلی گفت: با ایجاد تحولات اساسی، شورای فرهنگ‌ عمومی به یکی از منظم ترین شوراهای وزاتخانه ای بدل شده است.

به گزارش ایران آنلاین، محمدمهدی اسماعیلی عصر چهارشنبه هجدهم خرداد در هشتمین اجلاسیه ارکان شورای فرهنگی استان تهران که در مجموعه فرهنگی باغ زیبای تهران برگزار شد، گفت: طی چند وقت اخیر با ایجاد تحولات اساسی، شورای فرهنگ‌ عمومی به یکی از منظم ترین شوراهای وزاتخانه ای بدل شده است به طوری که موضوعات مختلف وزارتخانه ذیل این شورا فعالیت می کنند تا در جریان سیاست گذاری و عملیات واحد قرار گیرند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر نباید مشکلات فرهنگی ایجاد شده در سال های گذشته را تنها به شوراهای فرهنگ عمومی و شورای عالی انقلاب فرهنگی ارتباط داد.

اسماعیلی در ادامه به فعالیت کارگروه مد و لباس در کشور اشاره کرد و ادامه داد: در همین مدت رویداد های مختلفی در این حوزه تعریف شده و مهم ترین آن برپایی جشنواره مد و لباس در تیر ماه است که پس از این جشنواره انشالله تحول بسیاری را در این حوزه رقم خواهد زد.

وی با اشاره به فعالیت های شورای فرهنگ عمومی کشور یادآور شد: در حال حاضر کسانی که سال‌ها در سطح اول مسائل فرهنگی کشور فعال هستند و در حقیقت دغدغه مند در این حوزه هستند  امروز در شوراها در کنار هم قرار گرفته اند تا اتفاقات مثبتی را در راستای اهداف متعالی حوزه فرهنگ رقم بزنند .

وی با تاکید بر اینکه شوراها باید به یک باور عمومی تبدیل شود،  ائمه جمعه  را کانون اصلی شورا ها خواند و گفت: در همین راستا باید به تقویت مولفه های فرهنگی حوزه مساجد اهتمام ویژه داشته باشیم.

وزیر فرهنگ در بخش دیگری از سخنانش به مسئله جمعیت اشاره کرد و افزود: مسئله جمعیت اساسا یک مسئله فرهنگی است و باید به نظام آموزشی و اشتغال که موضوعی به هم پیوسته است در فرزندآوری توجه شود و شوراهای فرهنگی می تواند در این مورد نقش آفرینی کند.

گفتنی است، هشتمین اجلاسیه ارکان شورای فرهنگی استان تهران عصر چهارشنبه هجدهم خرداد با حضور حجت الاسلام ابوترابی فرد رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تهران، محسن منصوری استاندار تهران، محمد خراسانی زاده مدیر کل فرهنگ و چ ارشاد استان تهران و ائمه جمعه، فرمانداران،  بخشداران و اعضای شورای فرهنگی استان تهران و شهرستان های تابعه در مجموعه فرهنگی باغ زیبا تهران برگزار شد.

انتهای پیام/

 

 

 

کپی