اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

رصد توییتری نمایندگان؛ از امنیت سامانه‌های اطلاعات تا هواداری رییس‌جمهور از محیط زیست

رصد توییتری نمایندگان؛ از امنیت سامانه‌های اطلاعات تا هواداری رییس‌جمهور از محیط زیست

به گزارش ایران آنلاین، شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه ۱۸ خرداد ماه نظرات خود را درباره تعدیل نیروهای پرستار، هواداری رییس جمهور از محیط زیست، امنیت سامانه‌های اطلاعات و مصوبه کنکوری شورای انقلاب فرهنگی بیان کردند.

 علی بابایی کارنامی ‏‏نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی در حساب توییتری خود نوشت: تعدیل نیروهای پرستار پس از فروکش کردن بحران کرونا مصداق خنجر از پشت زدن به کادر درمان است.

وی اضافه کرد: این اقدام مضاف بر آنکه غیر اخلاقی است، هدر دادن نیروی انسانی مجرب و کارآزموده در شرایط کمبود سرانه پرستار محسوب می‌شود. مجلس در قبال این اقدام سکوت نخواهد کرد.

رمضانعلی سنگدوینی ‏‏‏‏‏‏‏‏نماینده مردم گرگان و آق قلا هم در توییتر با خطاب قرار دادن وزیر بهداشت و با هشتگ تبدیل وضعیت، نوشت: تک رقمی شدن آمار جانباختگان ویروس کرونا موجب افتخار برای وزیر بهداشت و خروج گریان پرستاران طرحی خط مقدم کرونا که در آرزوی تمدید و تبدیل وضعیت هستند، شده است. وزیر بهداشت چه پاسخی در خصوص این ظلم و این ناامیدی آشکار دارد؟

سمیه رفیعی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس نیز در توییتی عنوان کرد: رئیس جمهور در جلسه دیروز شورای عالی محیط زیست تاکید بجایی نسبت به ابهام زدایی مسئولان ذیربط از ابهامات صید ترال، آلایندگی خودروها، پتروشیمی میانکاله داشتند. حیف است دولتی که رئیسش این چنین هواخواه و هوادار محیط زیست است دراثر نَدانم کاری ضد محیط زیستی جلوه داده شود.

همچنین مجتبی توانگر نماینده مردم تهران توییت کرد: حاکم بودن سازوکار مناقصه بر"ایجاد و نگهداری سامانه‌ها" دلیل اصلی هک شدن سامانه‌هاست. زمانی‌که امنیت وکیفیت را قربانی ارزان‌ترین و بی‌کیفیت‌ترین شرکت‌ها کنیم اطلاعات‌مان بدست هکرها و سرویس‌خارجی خواهد افتاد! این موضوع از مباحث جدی اقتصاد دیجیتال و امنیت اطلاعات و داده درکشور است.

احمد نادری دیگر نماینده تهران هم در توییتر نوشت: شگرد هوچی گری و فضاسازی خودروسازها دیگر کارساز نیست و بهتر است از آخرین فرصت های خود به درستی استفاده کنند و به فکر کیفیت تولیدات و تامین رضایت مشتریانشان باشند.

وی در توییت دیگری عنوان کرد: اصلاحیه های متوالی بر مصوبه کنکوری شورا، نشان از ضعف اساسی آن دارد. مصوبه امروز شورای انقلاب فرهنگی، هم خلاف تعهد به مجلس بود،هم خلاف قانون و هم خلاف عدالت آموزشی است. این مصوبه جامعه ایران را برای همیشه طبقاتی و مافیا را هزاران سر خواهد کرد. آقای رئیسی نگذارید این اتفاق بیفتد.

‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏مصطفی طاهری نماینده مردم زنجان و طارم نیز توییت کرد: عدم توجه و اهتمام کافی به موضوع پیشگیری و بهداشت در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی. برای مثال: اختصاص بیش از ۷۷ درصد از اعتبارات امور سلامت به فصل درمان، مندرج در قانون بودجه سال ۱۳۹۹.

امروز همچنین سید مصطفی میرسلیم نماینده مردم تهران توییت کرد: اداره کردن کشور با تاراج سرمایه‌های خود هنر نیست و پیشرفت محسوب نمی شود. سرمایه های ما معادن و منابع طبیعی و میراث فرهنگی ما است ولی مهمتر از همه آنها نیروی انسانی و استعدادهای نهفته در آنهاست.

مالک شریعتی دیگر نماینده تهران هم در توییتی با هشتگ مین گذاری نجومی، نوشت: برج متروپل آبادان زمان استاندار روحانی افتتاح شد، زمان رئیسی فروریخت. رانت ارز ۴۲۰۰ بدست جهانگیری تعیین شد، زمان رئیسی خنثی شد. امنیت شبکه سامانه پمپ بنزین‌ها و شهرداری تهران، سالها توسط امثال زنگنه و نجفی رها شد، زمان رئیسی و زاکانی هک شد تا مردم را ناراضی کند.

اردشیر مطهری نماینده مردم گرمسار و آرادان نیز در توییتر عنوان کرد: آثار روانی متروپل چون پلاسکو بر جامعه و خصوصاً خانواده جانباختگان برای همیشه باقی است. رسیدگی به علل و عوامل افزایش طبقات در مراحل ساخت، بی‌توجهی به هشدارها، مجازات عاملان با حکمی بازدارنده تا از تکرار آن در جای دیگر جلوگیری کند تکلیفی است که بر دوش نظام سنگینی می کند.

امروز همچنین محمد حسن آصفری ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب توییت کرد: تالاب میقان اراک که در خاورمیانه بی نظیر است، در معرض نابودی است؛ خشکسالی های اخیر، ورود فاضلاب شهری، برداشت غیر اصولی و بی توجهی سازمان حفاظت محیط زیست حیات این تالاب را به خطر انداخته است. مسئولان اجرایی برای نجات تالاب دست به کار شوند.انتهای پیام/

 

 

کپی