اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

آمادگی رجا برای انتقال مسافران قطار حادثه دیده محور طبس - یزد

آمادگی رجا برای انتقال مسافران قطار حادثه دیده محور طبس - یزد

شرکت حمل و نقل ریلی رجا با ابراز تأسف از حادثه خروج از خط قطار مسافری شرکت‌ ریل سیر کوثر، آمادگی خود را برای جابه‌جایی مسافران با هماهنگی راه‌آهن ج.ا.ا اعلام کرد.

به گزارش ایران آنلاین، معاون اجرایی شرکت حمل و نقل ریلی رجا با اعلام این خبر گفت: شرکت رجا به منظور امدادرسانی و جابه‌جایی مسافران حادثه دیده، با هماهنگی راه‌آهن ج.ا.ا قطار طبس خود را به محل حادثه اعزام کرده تا مسافران را به ایستگاه طبس منتقل کند.
علیرضا علی‌سلیمانی ضمن آرزوی سلامتی برای مسافران قطار یاد شده، تصریح کرد: هم‌اکنون قطار طبس شرکت رجا در نزدیکی محل حادثه بوده و این شرکت آماده همکاری با راه‌آهن ج.ا.ا در خصوص امدادرسانی به مسافران قطار حادثه‌دیده می‌باشد.

فرماندار ویژه طبس با بیان اینکه بامداد امروز - 18 خردادماه، 4 واگن قطار طبس - یزد از ریل خارج شد، گفت: اکنون تمامی یگان‌های امدادی هلال احمر، اورژانس و راه‌آهن اکنون در محل حضور دارند.

علی‌اکبر رحیمی یادآور شد که نیروهای امدادی هنوز در حال بررسی واگن‌ها و شناسایی مجروحان یا فوتی‌های احتمالی هستند.

وی با اشاره به اعزام ۱۲ آمبولانس به محل حادثه اضافه کرد: بالگرد نیز از یزد و قطار از طبس اعزام شده تا مجروحان به طبس منتقل کنند و سپس به یزد انتقال داده شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان جنوبی هم گفت: ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد امروز قطار مسافربری در کیلومتر ۵۰ محور طبس - یزد (ایستگاه مزینو) از ریل خارج شد.

محمدرضا رضایی با اشاره به اینکه تاکنون ۶ تیم امدادی از هلال احمر به محل حادثه اعزام شده است، افزود: یک تیم از پایگاه مسجد شکر، ۲ تیم از پایگاه دیهوک، دو تیم پشتیبان از شعبه طبس و یک تیم از بشرویه در عملیات نجات آسیب دیدگان مشارکت داشته‌اند.

وی گفت: علت این حادثه هنوز مشخص نیست و تحقیقات درباره این حادثه ادامه دارد. گفتنی است، مرکز شهرستان طبس در ۲۷۰ کیلومتری غرب بیرجند است.

کپی