اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

رئیس بخش خصوصی مازندران اعلام کرد:

ظرفیت تولید مرکبات استان امسال دو برابر می‌شود

ظرفیت تولید مرکبات استان امسال دو برابر می‌شود
آزاده بابانژاد خبرنگار

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اعلام اینکه 15 آبان‌ماه، زمان برداشت و صادرات مرکبات است، گفت: سالانه 2.5 میلیون تن مرکبات و نارنگی در مازندران تولید می‌شود که امسال این ظرفیت نزدیک دو برابر است.

به گزارش ایران آنلاین، عبدا... مهاجر دارابی در سومین نشست تخصصی توسعه صادرات که به موضوع مرکبات (زمان برداشت، صادرات و ذخیره‌سازی) اختصاص یافت، با اشاره به مشکلاتی که در گذشته وجود داشته و هر سال در جایی و به نوعی، تولیدکنندگان یا صادرکنندگان را با موانعی مواجه می‌کند، بر شناسایی و رفع مشکلات این حوزه با توجه به رویکرد استانداری و دستگاه‌های مربوطه برای مدیریت صحیح مرکبات در سال جدید، تأکید کرد.
وی با اشاره به افزایش دو برابری ظرفیت تولید مرکبات و نارنگی در مازندران گفت: تقریبا نیمی از تولید مرکبات و نارنگی در این استان، مازاد است که با توجه به افزایش دوبرابری ظرفیت تولید برای سال جاری، باید شرایطی ایجاد و طوری مدیریت شود که تولیدکننده، سورتینگ‌دار، و صادرکننده متضرر نشوند.

محصول باکیفیت؛ هویت ایرانی است


رئیس پارلمان بخش خصوصی مازندران با اشاره به اینکه بیشتر پرتقال‌های تولید استان یک جنس بوده و واریته‌ها ظرفیت بسیار ناچیزی را در بر می‌گیرند، درباره زمان برداشت مرکبات تأکید کرد که این زمان نباید به صادرات کشور لطمه بزند؛ از این‌رو نظر مرکز تحقیقات و پژوهشکده مرکبات برای ما مهم و قابل استناد است.
مهاجر با تاکید بر اینکه باید خود را با دنیا وفق بدهیم و محصول باکیفیت که هویت ایران در بازار مرکبات است را صادر کنیم؛ افزود: آنهایی که به خود اجازه می‌دهند با ارسال محصول نارس و بی‌کیفیت، نام مرکبات استان را زیر سئول ببرند به این دلیل است که فکر می‌کنند بین آنها و کسانی که محصول باکیفیت و در زمان مناسب، صادر می‌کنند تمیز داده نمی‌شود، لذا امسال برخوردها تشدید و با متخلفان برابر قانون رفتار می‌شود. گمرک نیز پیش از زمان اعلام کرده که اجازه صادرات محصولات بی‌کیفیت را را نمی‌دهد.
وی با اشاره به نظر کارشناسی و تحقیقاتی پژوهشکده مرکبات ایران که زمان برداشت پرتقال را 15 آبان ماه اعلام کرده است، گفت: این تاریخ مبنای ما برای برداشت و آغاز صادرات پرتقال است، چون میزان قند میوه به عدد استاندارد 6.5 واحد رسیده و زودتر از این زمان مورد تایید پژوهشکده نیست.


واکس میوه دارای تأییدیه معاونت غذا و دارو باشد


رئیس اتاق بازرگانی مازندران با بیان اینکه مرجع علمی و قابل استناد ما در خصوص رنگ‌افزایی، سبززدایی و واکس مرکبات، نظر و تأیید دانشگاه علوم پزشکی است، گفت: نماینده دانشگاه علوم پزشکی استان اعلام کرد که رنگ‌افزایی نباید انجام شود و سبززدایی نیز تنها پس از اینکه قند میوه به حد استاندارد رسیده باشد، مجاز است با این توضیح که میوه سبززدایی شده باید زودتر به بازار مصرف برسد چون ماندگاری آن کاهش یافته است.
وی ادامه داد: همچنین درباره واکس میوه، نظر دانشگاه علوم پزشکی مازندران این است که واکس میوه حتماً باید پروانه یا مجوز واردات را از معاونت غذا و دارو داشته باشد و لازم است که اتحادیه باغداران(مرکبات) لیست واکس‌ها را به این معاونت اعلام کند.

کپی