اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
در حاشیه جلسه هیأت دولت؛

مرتضوی: شاخص‌های توسعه خرمشهر و آبادان را ارتقاء می‌دهیم

مرتضوی: شاخص‌های توسعه خرمشهر و آبادان را ارتقاء می‌دهیم

به گزارش ایران آنلاین، معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به تدوین طرح توسعه خرمشهر و آبادان در این معاونت، گفت که با اجرای این طرح، شاخص‌های توسعه در این دو شهرستان‌ به سطح متوسط کشوری خواهد رسید.

«سید صولت مرتضوی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت وزیران در جمع خبرنگاران گفت: رئیس جمهور در ایام نوروز به‌منظور بازدید از منطقه شلمچه، خرمشهر و آبادان به خوزستان سفر کرد و در آن سفر دستور داد حوزه معاونت اجرایی طرح توسعه این شهرستان‌ها را تدوین دولت کند.

وی با بیان این‌که تاکنون چندین جلسه کارشناسی برای تدوین این طرح برگزار شده، افزود: آخرین جلسه کارشناسی و مدیریتی در جریان سفر به استان خوزستان برگزار و تقریباً به یک جمع‌بندی رسیدیم که به صورت مُدوّن تقدیم دولت می‌شود تا شاخص‌های توسعه در شهرستان‌های خرمشهر و آبادان را به شاخص‌های متوسط کشوری برسانیم.

رئیس جمهور ۲۷ اسفند ۱۴۰۰ در سفر پروژه‌ای به استان خوزستان دستور داد تا «طرح توسعه شهرستان‌های خرمشهر وآبادان» تدوین شود و در فروردین ماه امسال نخستین نشست کارگروه تدوین طرح در تهران و دومین نشست آن هم در روزهای اخیر در استان خوزستان برگزار شد. به گفته مرتضوی طرح توسعه خرمشهر و آبادان مراحل پایانی تدوین را می‌گذارد و تا دو هفته آینده ابلاغ خواهد شد.


انتهای پیام/


 

 

کپی