اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی عنوان کرد:

ادامه امدادرسانی به مصدومان حادثه قطار مسافربری طبس - یزد

ادامه امدادرسانی به مصدومان حادثه قطار مسافربری طبس - یزد
محمدقربانی خبرنگار

حسب دستور استاندار خراسان جنوبی، عملیات امدادرسانی به مصدومان حادثه قطار مسافربری طبس - یزد که از همان ابتدای حادثه آغاز شده‌بود، همچنان با قوت ادامه دارد.

به گزارش ایران آنلاین، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر 4 دستگاه آمبولانس در محل حادثه مستقر هستند و 12 دستگاه دیگر نیز به این منطقه اعزام شده اند.
میرجلیلی از انتقال مصدومان به بیمارستان ها و مراکز درمانی خبر داد و افزود: تجهیزات پزشکی، کادر درمان و متخصصین جراحی و ارتوپدی به وسیله بالگرد به محل حادثه اعزام شده اند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری با اشاره به اینکه سه فروند بالگرد استان های خراسان جنوبی، خراسان رضوی و یزد هم به محل حادثه اعزام شده‌اند، تصریح کرد: اتوبوس آمبولانس شهرستان فردوس نیز برای استقرار در محل حادثه اعزام شده است.
میرجلیلی با تأکید بر اینکه با دستور استاندار، تمام امکانات لازم برای خدمات‌دهی به مصدومان و مسافران این قطار فراهم شده، افزود: برای انتقال مسافران به شهر یزد، قطار جایگزین لحاظ شده است.
وی متذکر شد: با دستور استاندار مسئولان و مدیران مرتبط با حوزه بحران استان در محل حادثه حضور یافتند تا در جلسه بحران شرکت کنند؛ با این وجود بنا به تأکید دکتر قناعت، همه خدمات‌دهی‌ها قبل از تشکیل جلسه بحران آغاز شده تا شرایط به درستی مدیریت شود.
به گفته وی؛ سانحه خروج قطار مسافربری طبس - یزد از ریل تا ساعت 7 و 40 دقیقه صبح، 10 فوتی و 15 مصدوم  بدحال به همراه داشته است.
شایان ذکر است؛ قطار مسافربری طبس – یزد، ساعت 5 و 30 دقیقه امروز صبح –چهارشنبه 18 خردادماه- در حین حرکت در محدوده ایستگاه مزینو از ریل خارج شده است.

کپی