اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نظامی:

توانایی رهگیری همزمان ۵۰۰ هدف هوایی دشمن را داریم

توانایی رهگیری همزمان ۵۰۰ هدف هوایی دشمن را داریم

به گزارش ایران آنلاین، مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نظامی با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی نسبت به تمام تحرکات دشمن هوشیار هستند،گفت: امروز به برکت خون مطهر شهدا ۵۰۰ هدف هوایی دشمن را می توانیم همزمان رهگیری کنیم.

 امیر سرتیپ ناصر آراسته عصر دوشنبه در آئین اختتامیه نهمین نمایشگاه آثار و اسناد ۱۵ خرداد ورامین که در حسینیه بنی فاطمه (س) این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: شهدای ۱۵ خرداد ورامین ، شهدای سلحشور ، ولایی و فهیم این سرزمین محسوب می شوند که باید یاد و خاطره آنان برای همیشه تاریخ زنده بماند.
وی افزود: خشم مقدسی که در راه اسلام در دل مردم دشت ورامین بود، متاثر از ایمان و اعتقاد قلبی آنان‌ بود، شهیدانی که هنوز حق آنان به درستی ادا نشده است.
وی ادامه داد: شهدای ۱۵ خرداد مظلومانه به شهادت رسیدند اما خون آنان درخت انقلاب اسلامی را آبیاری کرده و این نهضت در سال ۱۳۵۷ به ثمر نشست.
امیر آراسته افزود : مردم ورامین در ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ شعار یا مرگ یا خمینی سر دادند که این شعار نشان دهنده عمق شعور بالای کفن پوشان ورامینی بود ؛ مردمی که در مرکز یک شهرستان یا در تهران حضور نداشتند بلکه قلوب آنها به عشق امام زنده بود و حرکتی عظیم که سرآغاز نهضت اسلامی شد را رقم زد.
مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نظامی گفت: ملت ایران با تاسی از شهدای ۱۵ خرداد خشم مقدس علیه استکبار و ظلم و ستم و عشق و ارادت خود را به ولایت فقیه نشان دادند که نمونه آن را می توان در اجرای سرود سلام فرمانده مشاهده کرد.
وی با اشاره به اقتدار نظامی ایران در دفاع از کیان ایران اسلامی گفت: ستاد کل نیروهای مسلح و نیروهای نظامی نسبت به تمامی تحرکات دشمن هوشیار هستند و قطعا هر حرکت ابلهانه ای که از دشمن سر بزند، نابود خواهند شد؛ امروز به برکت خون مطهر شهدای ۱۵ خرداد ورامین ۵۰۰ هدف هوایی را همزمان رهگیری می کنیم.
وی خاطر نشان کرد: در آینده نزدیک ناوگان ایران در حیات خلوت آمریکا رژه خواهد رفت.
نمایشگاه اسناد قیام ۱۵ خرداد از روز ۱۳ خرداد در حسینیه بنی فاطمه ورامین برپا شده بود.
در قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ دشت ورامین ۷ نفر از جوانان این دیار به دست نیروهای ستم شاهی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

/انتهای پیام
 

کپی